1391/08/24
نخستین سکوی فاز 12 پارس جنوبی در آبهاي خليج فارس مستقر شد

نخستین سکوی فاز 12 پارس جنوبی در آبهاي خليج فارس مستقر شد

مدير عامل شركت نفت و گاز پارس از نصب نخستين سكوي بزرگترين فاز پارس جنوبي خبر داد و انجام موفقيت آميز اين عمليات به دست متخصصان ايراني را به مقام عالي وزارت نفت تبريك گفت.

به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، مهندس موسي سوري وزن اين سكو را 3 هزار و 300 تن با مساحت 4 هزار و 410 متر مربع اعلام كرد و گفت: همچنين این سکو شامل 2 جکت سه پایه به همراه شمع ها به وزن یک هزار و 700 تن، دو پل ارتباطی به وزن 369 تن، یک عرشه میانی به وزن 106 تن و نيز یک مشعل و سکوي آن به وزن 185 تن است.

وي با اشاره به برنامه فشرده توسعه بخش فراساحل فازهاي در دست ساخت پارس جنوبي ضمن تاكيد بر اهميت و اولويت تسريع در بخش دريايي فازها گفت: اين سكو دومين سكوي نصب شده طي يك ماه گذشته است كه تلاش مي شود تاسيسات فراساحلي ساير طرحها نيز بر اساس اهداف زمان بندي تعيين شده ساخته و نصب شود . سوري افزود: در طرح توسعه فاز 12 پارس جنوبي ساخت و نصب سه سکوی اصلی و یک سکوی اقماری پیش بینی شده که نخستين سکوی اصلی آن اكنون توسط شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران ساخته و نصب شده است .  

بر پایه این گزارش، سکوهای دوم و سوم فاز 12 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی نیز در یارد خرمشهر در دست ساخت است و بر اساس برنامه تعریف شده به فواصل کوتاه پس از نصب سکوی اول، آماده انتقال و نصب می شوند. طرح توسعه فاز 12 میدان پارس جنوبی با هدف تولید 75 میلیون متر مکعب گاز غنی برای تحویل به شبکه سراسری پیش بینی شده است که تولید 120 هزار بشکه میعانات گازی و 750 تن گوگرد در روز نیز در این فاز پیش بینی شده است.
 

بازگشت به آخرین اخبار  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company