1391/08/30
ضرورت توجه به متخصصان با هدف ارتقای تولید داخل

ضرورت توجه به متخصصان با هدف ارتقای تولید داخل

مشاور وزیر نفت بر ضرورت توجه هر چه بیشتر به توان بالای متخصصان و پژوهشگران برای ارتقای توان داخلی و تکیه بر تولیدات داخل تاکید کرد.

به گزارش شانا، مشاور وزیر و رئیس ستاد طرح ها و پروژه های ویژه وزارت نفت در جریان بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به سند چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی، تحقق اهداف این سند را نیازمند توجه ویژه مسئولان به مراکز علمی و پژوهشی از جمله پژوهشگاه صنعت نفت دانست و افزود: باید اراده جدی برای استفاده از توان داخلی به وجود آید و توافقنامه ها و بخشنامه های ابلاغی در زمینه های علمی و پژوهشی در عرصه عمل منجر به خلق ثروت و ایجاد اشتغال شود.
رضا احمدی میانجی با اشاره به وجود نیروی انسانی متخصص، تجهیزات و سابقه پژوهشگاه صنعت نفت در زمینه پژوهش در کشور گفت: باید تصمیم گیران صنعت نفت از نیروهای علمی و پژوهشی این مرکز که از سرمایه های کشور به شمار می روند، برای نیازهای پیچیده و حساس صنعت نفت استفاده حداکثری کنند.
وی تحریم های دشمنان علیه صنعت نفت به عنوان شاهرگ حیات اقتصاد کشور را یادآوری و تصریح کرد: تحریم، فرصتی بسیار مناسب برای ایفای نقش مراکز علمی و پژوهشی در بومی سازی دانش های فنی مورد نیاز صنعت را فراهم کرده است.
احمدی میانجی ادامه داد: هر چقدر کشور در شرایط تحریم قرار می گیرد،‌ رشد و شکوفایی پژوهشگران افزایش یافته و باور به توان بالای متخصصان داخلی بیشتر می شود.
نماینده وزیر و رئیس ستاد طرح ها و پروژه های ویژه وزارت نفت و هیئت همراه در ادامه با حضور در آزمایشگاه های پردیس بالادستی پژوهشگاه با فعالیت های متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت در زمینه های گل و سیمان حفاری و مغزه های نفتی آشنا شد.


بازگشت به آخرين اخبار
  بیشتر مردم دعا نمی کنند فقط التماس می کنند. برنارد شاو   
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company