1391/09/13
بانک ملت به سازندگان داخلی تجهیزات نفت اعتبار اسنادی می دهد

بانک ملت به سازندگان داخلی تجهیزات نفت اعتبار اسنادی می دهد

مدیرعامل بانک ملت از آمادگی این بانک برای بازگشایی ال سی ریالی داخلی بر اساس مقررات بانک مرکزی، به منظور حمایت از سازندگان داخلی تجهیزات صنعت نفت خبر داد.

مدیرعامل بانک ملت در گفت‌وگو با خبرنگار شانا با تاکید بر همکاری گسترده بانک ملت با وزارت نفت در تامین منابع مالی پروژه‌های نفتی گفت: با توجه به جایگاه تاثیرگذار نفت در اقتصاد کشور، ضرورت دارد بانک‌های داخلی با توجه به شرایط فعلی و محدودیت‌های بین‌المللی، نقش بیشتری در تامین منابع مالی پروژه‌های صنعت نفت داشته باشند.

علی دیواندری با اشاره به تخصیص 8 میلیارد دلار اعتبار از سوی بانک ملت به منظور تامین مالی پروژه‌های نفت در قالب صندوق انرژی اظهار کرد: بر این اساس، صورت وضعیت طرح‌هایی که برای این صندوق در نظر گرفته شده، از سوی پیمانکار به وزارت نفت ارائه می‌شود و پس از تایید این وزارتخانه، بانک ملت منابع مالی طرح مورد نظر را تامین و با یک فاصله زمانی، به صورت اقساط دریافت می‌کند.

به گفته دیواندری، بانک ملت 2 سال پس از پرداخت تسهیلات، بازپرداخت آن را به صورت ماهانه از  وزارت نفت دریافت خواهد کرد.

مدیرعامل بانک ملت در پاسخ به این که آیا امکان افزایش سود اوراق مشارکت با هدف جذابیت بیشتر برای خریداران وجود دارد، تصریح کرد: تغییر سود اوراق مشارکت باید از سوی بانک مرکزی ابلاغ شود و اگر پروژه‌ای جذابیت داشته باشد، این امکان وجود دارد؛ اما این امر، ساختار تامین مالی بر اساس اوراق مشارکت را دچار مشکل خواهد کرد.

 به گفته وی، در صورت انتشار اوراق با سود بالاتر، اوراق قبلی بازخرید می‌شود و در این صورت، رقمی به حجم نقدینگی پروژه‌های کشور اضافه نخواهد شد.

دیواندری با اشاره به پیشنهاد انتشار اوراق صکوک پروژه‌محور برای پروژه‌های نفت و گاز اظهار کرد: با این روش می‌توان عایدات آتی توسعه یک میدان را که در آینده به درآمد می‌رسد، به فروش رساند.

وی با بیان این که همکاری بانک ملت و صنعت نفت موجب آشنایی هرچه بیشتر این بانک با ضرورت‌های بخش انرژی، به ویژه در بخش تامین منابع مالی شده است، گفت: امیدواریم با برطرف شدن برخی محدودیت‌ها بتوانیم نقش بیشتری در توسعه پروژه‌های صنعت نفت داشته باشیم.

مدیرعامل بانک ملت یادآور شد: اوراق مشارکت  شرکت نفت فلات قاره، از 15 آذر منتشر خواهد شد.


بازگشت به آخرين اخبار
   بيچاره ترين انسان دنيافرد بيناييست كه فاقديك چشم اندازآرمانيست.هلن كلر  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company