1391/09/18
دستگاه حفاری دریایی شهید رجایی در بزرگترین فاز پارس جنوبی استقرار یافت

دستگاه حفاری دریایی شهید رجایی در بزرگترین فاز پارس جنوبی استقرار یافت

مدیر عملیات حفاری دریا شرکت ملی حفاری ایران از استقرار دستگاه حفاری دریایی شهید رجایی در بزرگ ترین فاز پارس جنوبی در آب های خلیج فارس خبر داد.

مهندس مسعود حقیقی در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: این دستگاه به منظور انجام مراحل تکمیلی 6 حلقه چاه گازی در موقعیت این فاز مستقر شده است.
 
وی با بیان این که هدف از اجرای این عملیات افزایش تولید از چاه های مورد نظر است، افزود: این دستگاه حفاری سنگین دریایی برای شتاب بخشی در این پروژه، از فاز 14 پارس جنوبی ترخیص و به فاز 12 انتقال یافت.
 
طرح توسعه فاز 12 میدان گازی پارس جنوبی با هدف تولید 75 میلیون متر مکعب گاز غنی برای تحویل به شبکه سراسری اجرا می شود.
 
تولید روزانه 120 هزار بشکه میعانات گازی و 750 تن گوگرد نیز در این فاز که بزرگترین فاز طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی محسوب می شود، پیش بینی شده است.
 
دستگاه حفاری شهید رجایی سال 1364 به ناوگان شرکت ملی حفاری ایران پیوست و یکی از مجهزترین و کامل ترین دستگاه های حفاری دریایی موجود در خلیج فارس است که از زمان آغاز فعالیت تاکنون بیش از یک صد حلقه چاه دریایی حفاری کرده است.
 
شرکت ملی حفاری ایران هم اکنون افزون بر 70 دستگاه حفاری خشکی و دریایی در اختیار دارد که از این تعداد 3 دستگاه شهید رجایی، شهید مدرس و مورب، دریایی است و یک دستگاه حفاری خشکی (84 فتح ) نیز با تغییر کاربری در میدان سلمان فعالیت دارد.


بازگشت به آخرين اخبار
   لومباردی : بردن ، همه چیز نیست ، اما تلاش برای بردن چرا .
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company