1391/09/22
تقاضای جهانی گاز تا سال 2040 حدود 60 درصد افزایش می یابد

تقاضای جهانی گاز تا سال 2040 حدود 60 درصد افزایش می یابد

بنابر پیش بینی شرکت اکسون موبیل، تقاضای جهانی گاز احتمال دارد تا سال 2040 حدود 60 درصد افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بنابر گزارش شرکت آمریکایی اکسون موبیل، تقاضای جهانی گاز طبیعی احتمال دارد تا سال 2040 حدود 60 درصد افزایش یابد و این موضوع گاز را به سریع ترین منبع درحال رشد انرژی جهان تبدیل می کند.

شرکت اکسون موبیل در گزارش سالانه خود اعلام کرد: نفت همچنان پرمصرف ترین سوخت باقی می ماند، درحالی که تقاضا برای گاز طبیعی تا سال 2025 با پیشی گرفتن از زغال سنگ، جایگاه دومین سوخت پرمصرف را در اختیار خواهد گرفت.

بنابر اعلام شرکت اکسون موبیل، تقاضای جهانی انرژی در سال 2040 در قیاس با سال 2010 حدود 30 درصد بیشتر خواهد بود.

پیش بینی می شود تقاضای انرژی در کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (او یی سی دی) یکنواخت و در کشورهای غیر عضو این سازمان حدود 60 درصد افزایش یابد.

شرکت اکسون موبیل اعلام کرد: پیش بینی های بلندمدت نشان می دهد که تنوع بخشی در عرضه جهانی انرژی همچنان ادامه دارد و سرمایه گذاری های این شرکت، بازتاب دهنده این پیش بینی هاست.

شرکت اکسون موبیل در سال های اخیر، سرمایه گذاری های بزرگی در بخش تجارت گاز طبیعی انجام داده است، این شرکت در سال 2010 با امضای یک قرارداد چند میلیارد دلاری شرکت تولیدکننده شیل گس آمریکا (XTO Energy) را خرید.

شرکت اکسون در پنج سال گذشته بیش از 125 میلیارد دلار در پروژه های انرژی سرمایه گذاری کرده است.

شرکت اکسون همچنین گزارش داد: سرمایه گذاری هایی در بخش نفت ماسه ای، تولید موادهیدروکربوری در آب های عمیق و قطب شمال، تولید نفت و گاز از سنگ های رسی (شیل اویل و شیل گس) انجام داده است.

آژانس بین المللی انرژی (آی یی ای) پیش تر اعلام کرده بود: در پی افزایش تقاضای گاز در آسیا و آمریکا، مصرف جهانی گاز از سطوح سال 2010 تا سال 2017 میلادی شاید 19 درصد افزایش و مصرف گاز اتحادیه اروپا در این دوره 1.6 درصد کاهش یابد.
بازگشت به آخرين اخبار
   مشكلات و موانع جزء فرصت ها هستند.وين داير   
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company