1391/09/22
500 میلیون دلار سرمایه گذاری در بخش تامین تجهیزات شرکت ملی حفاری ایران

500 میلیون دلار سرمایه گذاری در بخش تامین تجهیزات شرکت ملی حفاری ایران

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: در سه سال گذشته 500 میلیون دلار در بخش تامین تجهیزات این شرکت سرمایه گذاری شده است.

حیدر بهمنی در آستانه سی و سومین سالگرد تاسیس شرکت ملی حفاری ایران در گفت وگو با خبرنگار شانا افزود: با توجه به اهمیت شتاب بخشی به اجرای پروژه های حفاری و خدمات جانبی این صنعت، همکاری شرکت های متقاضی این خدمات در تامین برخی نیازهای شرکت بسیار ارزشمند بوده است.

بهمنی هم افزایی و همکاری نزدیک این شرکت ها را موجب پاسخگویی به انتظارات صنعت نفت کشور دانست و گفت: این همکاری ها اجرای پروژه های ملی را طبق برنامه های زمان بندی محقق کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان این که 72 دستگاه حفاری این شرکت در مناطق مختلف خشکی و دریایی کشور در حال حفاری چاه های توسعه ای توصیفی، اکتشافی و تعمیری هستند، افزود: تقویت توسعه ناوگان حفاری  شرکت به ویژه در بخش دریایی، مهم ترین اولویت کاری است که دنبال می شود.

وی اظهار کرد: در این زمینه سرمایه گذاران می توانند با هم افزایی با سازندگان داخلی، نقش مهمی در بومی سازی بیش از پیش قطعات و تجهیزات مورد استفاده در این صنعت راهبردی، همچنین تامین دستگاه های حفاری دریایی مورد نیاز کشور ایفا کنند.

بهمنی با اشاره به برپایی دهمین نمایشگاه تخصصی صنعت حفاری همزمان با سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری ایران در اول دی گفت: با همکاری میان این شرکت، مراکز علمی و پژوهشی، سازندگان و صنعتگران داخلی و شرکت های دانش بنیان، گام های بلندی در زمینه ساخت تجهیزات و قطعات و دستگاه های حفاری برداشته شده و در دهمین نمایشگاه که در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی برگزار می شود، شاهد رونمایی شماری تجهیزات اساسی در بخش های عملیات حفاری و خدمات تخصصی خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: این شرکت به عنوان مولود انقلاب در سی و سه سال گذشته با داشتن نیروهای انسانی متخصص، متعهد و خلاق و استفاده از فناوری بومی و دانش ایرانی، مسیر پیشرفت را پرشتاب طی کرده است و هم اکنون نقش اساسی در تامین نیازهای صنعت نفت کشور دارد.
 
وی اظهار کرد: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، شرکت نفت مناطق مرکزی، شرکت نفت فلات قاره و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و شرکت مهندسی و توسعه شرکت نفت و گاز پارس، عمده ترین کارفرماهای این شرکت هستند.

شرکت ملی حفاری ایران اول دی 1358 به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد.


بازگشت به آخرين اخبار
   مشكلات و موانع جزء فرصت ها هستند.وين داير   
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company