1391/09/25
پنجاه و دومین جکت در شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران ساخته شد

پنجاه و دومین جکت در شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران ساخته شد

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران گفت: تاکنون 52 جکت در کارگاه های این شرکت (یارد) خرمشهر ساخته شده است.

به گزارش خبرنگار شانا، دکتر علی طاهری روز چهارشنبه (22 آذر) در نشست با خبرنگاران در بندر خرمشهر افزود: با بارگیری جکت فاز 20 که امروز آغاز شد و تا چند روزه آینده به موقعیت این فاز در آب های خلیج فارس انتقال خواهد یافت، علاوه بر ساخت، نصب و راه اندازی این جکت ها نیز در کارنامه فعالیت شرکت ثبت خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: با پایان یافتن مراحل ساخت جکت فاز 20 عملیات نصب ششمین جکت پروژه 35 ماهه طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی نیز محقق می شود.

 

طاهری گفت: نخستین جکت اصلی پروژه های 35 ماهه که مراحل نصب آن انجام شد، جکت فاز 21 بود و فازهای 20 و 21 اولین فازهایی هستند که در چارچوب این برنامه ( 35 ماهه) کارهای اجرایی بخش فراساحل آنها  به پایان می رسد.

 

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران با اشاره به تجارب و دانش فنی متخصصان ایرانی در ساخت سازه های دریایی شامل جکت، عرشه، پل ها و مشعل تاسیسات فراساحل، افزود: با شتاب بخشیدن به اجرای پروژه های در دست اجرا در سه سال اخیر، هم اکنون میانگین زمان ساخت یک جکت در این شرکت 7 ماه است که با توجه به حجم کار قابل توجه ارزیابی می شود.

 

وی اظهار کرد: برای ساخت جکت فاز 20 که با متعلقات آن افزون بر 3 هزار و 200 تن وزن دارد، بیش از 288 هزار و 500 نفر ساعت به طور مستقیم و 191 هزار و 800 نفر ساعت به صورت غیر مستقیم و در مجموع  480 هزار و 300 نفر ساعت، اختصاص یافت.

 

طاهری گفت: سکوی فاز 20  ظرفیت 15 چاه شامل 11 حلقه چاه قابل بهره برداری و 4 چاه برای مصارف آینده را دارد که ظرفیت تولید هرچاه 90 میلیون فوت مکعب در روز و کل تولید سکو حدود یک میلیارد فوت مکعب معادل 28 میلیون مکعب گاز در روز از این فاز استحصال می شود.

 

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران با بیان این که یارد خرمشهر، از زیرمجموعه های این شرکت است که نزدیک به 20 سال در زمینه ساخت سازه های دریایی فعالیت می کند، افزود: این یارد مشتمل بر 6 کارگاه بزرگ است که در 3 سال اخیر  120 هزار تن سازه های دریایی در آن ساخته شده که 29 هزار تن آن مربوط به  9 ماه سال جاری است.

 

شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران هم اکنون نقش مهمی در تامین کالا، ساخت و نصب سازه های دریایی در طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی و همچنین پروژه های ملی دارد.بازگشت به آخرين اخبار
  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company