1391/09/26
دو عرشه سکوهای پارس جنوبی امسال راهی آبهای خلیج فارس می شود

دو عرشه سکوهای پارس جنوبی امسال راهی آبهای خلیج فارس می شود

مدیر یاردهای خرمشهر شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران از اجرای پروژه احداث عرشه سکوهای فازهای 12 و 18 میدان گازی پارس جنوبی خبر داد و گفت: ساخت این دو عرشه امسال تکمیل و به آب های خلیج فارس منتقل می شود.
  
ˈحسین بدویˈ در گفت و گو با ایرنا،‌ درصد پیشرفت کنونی عرشه سکوی فاز 18 را 86 درصد عنوان کرد و گفت: این عرشه ظرف دو ماه آینده بارگیری و برای نصب از بندر خرمشهر به عسلویه منتقل خواهد شد.

مدیر یاردهای خرمشهر شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، افزود: عرشه سکوی فاز 12 (عرشه 12C) نیز تا پایان سال جاری به آب های خلیج فارس منتقل خواهد شد.

بدوی گفت:در یاردهای خرمشهر، مشتمل بر 6 یارد، سازه های دریایی مرکب از سکوها، عرشه ها، جکت، سه پایه و سایر متعلقات ساخته می شود و مراحل جابجایی و نصب این سازه ها در موقعیت ها نیز از سوی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی انجام می شود.

یادآور می شود، طرح توسعه فاز 12 میدان پارس جنوبی با هدف تولید 75 میلیون متر مکعب گاز غنی برای تحویل به شبکه سراسری ، تولید 120 هزار بشکه میعانات گازی و750 تن گوگرد در روز درحال اجرا است.

طرح توسعه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی نیز برای تولید روزانه 50 میلیون مترمکعب گاز طبیعی تصفیه شده به منظور تزریق به شبکه سراسری، 75 هزار بشکه میعانات گازی در روز برای صادرات، تولید یک میلیون تن اتان در سال برای مصرف پتروشیمی و 1.05 میلیون تن گاز مایع در سال و 400 تن گوگرد در روز برای صادرات برنامه ریزی شده است.

یادآور می شود، یاردهای خرمشهر شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران 9 سال پیش با هدف ساخت سازه های دریایی احداث شد و هم اکنون 4 هزار نفر در آنها به کار اشتغال دارند.


بازگشت به آخرين اخبار
  هيچ چيزبه اندازه احساس مسئوليت باعث پيشرفت انسان نميشود.فرانك كرين  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company