1391/09/29
جزئیات انتشار اوراق مشارکت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اعلام شد

جزئیات انتشار اوراق مشارکت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اعلام شد

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین شرایط اعلامی بانک مرکزی برای انتشار اوراق مشارکت 750 میلیارد تومانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب را تشریح کرد.

به گزارش شانا علی سنگینیان گفت: براساس مجوز بانک مرکزی، شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نسبت به انتشار اوراق مشارکت با موضوع اجرای طرح‌های نگهداشت توان تولید میادین نفتی جنوب و پشتیبانی و خدمات جانبی میادین نفتی جنوب اقدام می‌کند.
 
وی افزود: مبلغ این اوراق هفت هزار و پانصد میلیارد ریال(750 میلیارد تومان)، مدت مشارکت 4 سال و با نرخ سود علی‌الحساب سالانه 20 درصد و معاف از مالیات خواهد بود؛ همچنین این اوراق قابل بازخرید در بانک عامل در سال اول انتشار معادل 18درصد و پس از آن مشمول نیم درصد جریمه نسبت به نرخ سود علی‌الحساب است.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین با بیان این که مبنای محاسبه سود، روزشمار (360 روز) و قابل معامله در بورس اوراق بهادار خواهد بود، افزود: به موجب مفاد بند 33 قانون بودجه سال 1391 کل کشور مرجع تضمین‌کننده اوراق شرکت وابسته و تابعه وزارتخانه ذی‌ربط( شرکت ملی نفت ایران) و سود پرداختی آن هر سه ماه یکبار خواهد بود ضمن آنکه بازپرداخت وجه اصل اوراق در سررسید تنها در شعب منتخب آن بانک انجام خواهد شد.

سنگینیان تاکید کرد: مقاطع پرداخت سودهای علی‌الحساب هر سه ماه یکبار بوده و قرار است روز شنبه 2 دی ماه 91 و به مدت یک روز کاری این اوراق منتشر و عرضه شود.
 
وی تصریح کرد: البته در صورت عدم فروش کامل در پایان روز اول، فروش تدریجی با محاسبه و اخذ روزشمار روزهای گذشته حداکثر تا پایان روز پنجشنبه(7دی ماه) خواهد بود. همچنین پرداخت نخستین سود روزشمار این اوراق دوم فروردین ماه سال 92 خواهد بود.

سنگینیان با اشاره یه این که امور مرتبط با اوراق مشارکت سودهای علی‌الحساب و قطعی، بازپرداخت وجه اصل اوراق در سررسید تنها در شعب منتخب بانک تجارت انجام می شود، گفت: سود و جوایز اوراق مشارکت به استناد بند 5 ماده 145 قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحیه مصوب سال 1380 از پرداخت مالیات معاف خواهد بود.
 

مدیرعامل تامین سرمایه امین در خصوص نقش شرکت تامین سرمایه در انتشار این اوراق گفت: شرکت تامین سرمایه امین به عنوان متعهد پذیره‌نویس این اوراق وظیفه خرید اوراق را بر عهده دارد و در صورتی‌که پذیره‌نویسی کامل نشود، ما با خرید کلیه اوراق آن را کامل خواهیم کرد.


بازگشت به آخرين اخبار
   الهی! پیشانی بر خاک نهادن آسان است؛دل از خاک برداشتن دشوار.  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company