1391/09/30
قلعه بانی: پارس جنوبی به برکت وجود شهدا توسعه می یابد

قلعه بانی: پارس جنوبی به برکت وجود شهدا توسعه می یابد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران روحیه جانفشانی کارکنان تلاشگر صنعت نفت در پارس جنوبی را در اثر تحکیم و گسترش فرهنگ شهادت در بین نسل جوان این صنعت عظیم خواند و تصریح کرد: پایتخت انرژی کشور به برکت وجود شهدا و جانفشانی تاریخی آنان توسعه می یابد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، مهندس احمد قلعه بانی  در مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک دو شهید گمنام در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تصریح کرد: صنعت نفت علاوه بر وزیر شهید محمد جواد تندگویان، یک هزار و 35 شهید و 35 هزار ایثارگر به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.

وی ادامه داد: این تعداد شهید و ایثارگر نشان دهنده نشان روحیه بالای ایثارگری و جانفشانی در میان کارکنان ین صنعت نفت بالنده است و همچنین نشان می دهد،  کارکنان صنعت نفت جمهوری اسلامی از مرزهای ازخود گذشتگی فراتر رفته و به کمال والای انسانی رسیده اند.

قلعه بانی با اشاره به اهمیت برگزاری این مراسم یادآور شد: متبرک شدن منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به وجود مطهر شهدا بسیار ضروری بود و با وجود برگزاری یادواره شهدای صنعت نفت در وزارتخانه که همزمان در حال برگزاری است؛ اما ترجیح دادم در این مراسم که بسیار پر شور و در فضای معنوی برگزار شد شرکت کنم.

معاون وزیر نفت گفت: تمام ملت ایران مدیون خون شهدای عزیز هستند که در طول دفاع مقدس همدل و یکصدا برای حفظ ارزش ها و آرمان های والای انقلاب و نظام و برای کیان از مرزهای میهن اسلامی جانفشانی کردند.

قلعه بانی با اشاره به تغییر جبهه دشمن در حوزه اقتصادی، افزود: امروز دشمن در جبهه اقتصادی، جنگ دیگری بر علیه نظام آغاز کرده است و در این راه صنعت نفت ما را نشانه رفته است اما به طور قطع با همدلی و حمایت تمام مسئولان و پشتیبانی ملت سرافراز ایران اسلامی در این نبرد نیز پیروزی از آن ملت ایران خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار امیدواری کرد؛ با تمام شرایط سخت موجود، بتوانیم فازهای پارس جنوبی را تا یکی دو سال آینده راه اندازی کنیم و تولید گاز کشور را به بیش از دو برابر میزان کنونی برسانیم.

قلعه بانی تاکید کرد: همه ما مدیون خون شهدا هستیم باید راه آن عزیزان که از بهترین فرزندان ما بودند را ادامه دهیم.

معاون وزیر نفت با اشاره به سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به عسلویه و همچنین بازدید معظم له از پژوهشگاه صنعت نفت در سال گذشته، تصریح کرد: این دو رویداد تاریخی نشان می دهد که مقام معظم رهبری بر سربلندی و توسعه هر چه سریعتر صنعت نفت تاکید دارند و ما نیز باید برای تحقق این خواسته ایشان جانفشانی کنیم.

مراسم معنوی تشییع پیکر پاک و مطهر دو شهید گمنام در پایتخت انرژی کشور با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیران و کارکنان شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی و مردم و مقامات بخش ویژه عسلویه، با شور و حال خاصی برگزار شد.

این مراسم راس ساعت 9 صبح امروز در یک مسیر سه کیلومتری از میدان شهرداری نخل تقی به سمت محل تدفین در مقابل ساختمان شهید تندگویان سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزارشد.

بیش از سه هزار نفر از مدیران ارشد صنعت نفت، مدیران عامل و کارکنان شرکت های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، مسئولان استان بوشهر، مقامات محلی و اقشار مختلف مردم عسلویه، نخل تقی، بیدخون و روستاهای اطراف منطقه ویژه پارس در این مراسم معنوی حضور داشتند.


بازگشت به آخرين اخبار
   كارهاي بزرگ ازمردان بزرگ ساخته است ومردان هنگامي بزرگ ميشوندكه بخواهند  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company