1391/09/30
حفر 7.5 میلیون متر چاه نفت و گاز در 33 سال فعالیت شرکت ملی حفاری

حفر 7.5 میلیون متر چاه نفت و گاز در 33 سال فعالیت شرکت ملی حفاری

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از تحقق 7 میلیون و 445 هزار متر حفاری چاه نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور در 33 سال فعالیت این شرکت خبر داد.

به گزارش خبرنگار شانا، مهندس حیدر بهمنی  به مناسبت سی و سومین سالگرد تاسیس شرکت ملی حفاری ایران در گفت وگو با خبرنگاران در اهواز افزود: در این مدت با تلاش کارکنان سختکوش این شرکت 3 هزار و 436 حلقه چاه شامل یک هزار و937 حلقه توسعه ای، 52 حلقه توصیفی (ارزیابی)، 126 حلقه اکتشافی و یک هزار و 321 حلقه تعمیری، در نقاط مختلف با تنوع آب و هوایی از گرمای  50 تا سرمای زیر 20 درجه در فضای باز حفاری شده است.

 وی اظهار کرد: شرایط اقلیمی مانند طوفانی شدن دریا، پدیده گرد و خاک و باران های سیل آسا، حضور در مناطق سخت گذر به موازات دشواری و پرخطر بودن کار کارکنان اقماری این شرکت که نیمی از سال را دور از خانواده، در اردوگاه های حفاری سپری می کنند، بیانگر روحیه بسیجی، ایثار و تلاش مضاعف نیروهای این شرکت است.

بهمنی نقش این شرکت را در تولید نفت و اقتصاد کشور بسیار بااهمیت ارزیابی کرد و گفت: کارکنان شرکت ملی حفاری همزمان با کار، در زمینه کسب دانش و مهارت های فنی نیز تلاش کرده و با استفاده از آخرین فناوری های این صنعت راهبردی و به کارگیری تجهیزات روز آمد، موجب بالندگی این شرکت و صنعت نفت کشور شده اند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: توانمندی های شرکت در عرصه صنعت حفاری و تجارب ارزشمند تخصصی در حفاری چاه ها در سازندهای مختلف و ارائه خدمات فنی و مهندسی، مدیریت این شرکت را برآن داشت که از سال 81 در کنار همکاری با شرکت های بهره بردار نفتی برای حفاری چاه های نفت و گاز،  اجرای پروژه های کلید در دست را در برنامه قرار دهد.

وی اظهار کرد: این شرکت هم اکنون با شرکت های ملی مناطق نفت خیز جنوب، نفت مناطق مرکزی و نفت فلات قاره در قالب قرارداد و توافقنامه، همکاری تنگاتنگ دارد و 42 دستگاه حفاری این شرکت در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در حال حفاری است.

به گفته بهمنی، اجرای پروژه های کلید در دست شامل مهندسی، پشتیانی، حفاری، خدمات فنی و تامین کالا و مواد، موفقیت بزرگ این شرکت در اجرای طرح های ملی است.

بهمنی با اشاره به انجام افزون بر 113 هزار خدمات فنی و ویژه همزمان با عملیات حفاری چاه ها که تا قبل از پیروزی انقلاب، از سوی 46 شرکت خارجی در ایران صورت می گرفته و شامل 20 نوع خدمات تخصصی است، گفت: توانایی این شرکت در اجرای پروژه های کلید در دست، برای کشور بسیار ارزشمند است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: براساس آخرین آمارها، در 11 سال گذشته که اجرای پروژه های کلید در دست (EPD) حفاری در این شرکت کلید خورد، درمجموع حفر 356 حلقه چاه حفر و یک میلیون و 124 هزار و 294 متر حفاری ثبت شد که 40 حلقه از چاه ها و 261 هزار و 937 متر حفاری دریایی در آب های خلیج فارس انجام شده است.

وی درآمد حاصل از افزون بر 40 پروژه پایان یافته را یک میلیارد و 600 میلیون دلار اعلام و اظهار کرد: این پروژه ها در موقعیت های دارخوین، اناران، تابناک، تنگ بیجار، دورود خارک، سروستان، خشت و سعادت آباد، همچنین چاه های اکتشافی تعیین شده از سوی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و فاز 5 پارس جنوبی انجام شده است.

بهمنی گفت: حفاری 64 چاه دریایی در فازهای 17 و 18 و 14 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی و 13 حلقه چاه در بخش خشکی جزیره کیش و 7 حلقه چاه در میدان آذر به ارزش حدود 3 میلیارد دلار در دست اجراست.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: این شرکت در کنار اجرای عملیات حفاری و ارائه خدمات فنی به شرکت های نفتی و حفاری، براساس سیاست های وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در بحث بومی سازی این صنعت راهبردی نیز در میان شرکت های تابع پیشتار بوده است.

وی موفقیت در ساخت 5 دستگاه حفاری و بیش از 18 هزار و 500 قلم قطعات و تجهیزات مهم و پرمصرف با کمک سازندگان داخلی، شرکت های دانش بنیان و همکاری نزدیک با مراکز علمی و پژوهشی و دانشگاه های کشور را از این موفقیت ها خواند و گفت:  بخش هایی از این تجهیزات در دهمین نمایشگاه تخصصی صنعت حفاری ارائه خواهد شد.

وی ضمن تبریک سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری ایران که اول دی 1358 به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد، از همکاری رسانه های جمعی در پوشش فعالیت های این شرکت تقدیر کرد.


بازگشت به آخرين اخبار
   در هر کاری که می کنید طوری عمل کنید که الگوی دیگران شوید.
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company