1391/10/02
قلعه بانی: 150 میلیارد دلار پروژه در دست اجرا داریم

قلعه بانی: 150 میلیارد دلار پروژه در دست اجرا داریم


 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران می گوید 150 میلیارد دلار پروژه در صنعت نفت کشور در دست اجراست.

به گزارش خبرنگار شانا، مهندس احمد قلعه بانی که روز پنجشنبه در آیین بزرگداشت سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری ایران در اهواز سخن می گفت، افزود: در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری در صنعت نفت پروژه در دست اجرا داریم.
 
وی با اشاره به اجرای پروژه ها در میدان های مشترک اظهار کرد: در میدان های مشترک 110 میلیارد دلار پروژه تعریف شده که 70 میلیارد دلار آن مربوط به پارس جنوبی است.
 
قلعه بانی گفت: تا کنون 40 میلیارد دلار در طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی هزینه شده و 30 میلیارد دیگر نیز هزینه خواهد شد.
 
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: نه تنها تمامی پروژه های در دست اجرا در صنعت نفت به دست پیمانکاران ایرانی انجام می شود بلکه در بخش تجهیزات نیز  تولیدات ساخت داخل مورد استفاده قرار می گیرد.
 
وی با بیان این که در صنعت حفاری کارهای بزرگی انجام  شده است، اظهار کرد: هم اینک 20 درصد دکل های حفاری در میدان های مشترک فعالند که در سال آینده به 30 درصد افزایش خواهد یافت.
 
قلعه بانی ظرفیت و توانمندی های شرکت ملی حفاری ایران را بسیار بالا ارزیابی و اظهار کرد: این شرکت نقش برجسته و اساسی در اجرای پروژه های حفاری در کشور دارد و  تقویت ناوگان حفاری آن در دستور کار است.
 
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با قدردانی از مساعدت های کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در سال 90 ، گفت: انتظار می رود این کمک ها امسال نیز مورد توجه قرار گیرد.
 
آیین بزرگداشت سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری ایران 30 آذر با پیام وزیر نفت در اهواز برگزار شد. در این مراسم معاونان برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری و پژوهش و فناوری وزارت نفت، نایب رئیس و اعضای کمیسیون انرژی و تعدادی اعضای سایر کمیسیون های مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، جمعی از مدیران عامل و مدیران شرکت های نفتی و شماری از مسئولان اجرایی استان و کارکنان شرکت ملی حفاری حضور داشتند.
 
شرکت ملی حفاری ایران در اول دی 1358 به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد. ستاد مرکزی این شرکت در اهواز است و حوزه عملیاتی آن در بخش های حفاری و خدمات فنی و تخصصی در مناطق خشکی و دریایی 12 استان گسترده است.  


بازگشت به آخرين اخبار
  خلاقیت ونوآوری راهگشای بهره وری است.   
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company