1391/10/02
تاسيس شركت ملي حفاري ايران، سرآغاز راهي است كه به استقلال حقيقي صنعت نفت ايران انجاميد

تاسيس شركت ملي حفاري ايران، سرآغاز راهي است كه به استقلال حقيقي صنعت نفت ايران انجاميد

مدير عامل شركت ملي نفت ايران در پيامي فرارسيدن اول دي ماه سالروز تاسيس شركت ملي حفاري ايران را تبريك و تهنيت گفت.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران، مدير عامل شركت ملي نفت ايران در پيامي فرارسيدن اول دي ماه سالروز تاسيس شركت ملي حفاري ايران را تبريك و تهنيت گفت .

متن پيام مهندس احمد قلعه باني به شرح زير است: انقلاب شكوهمند اسلامي ايران، با رهبري بي بديل امام راحل عظيم الشان (ره) و با جانفشاني ملتي غيور و هميشه در صحنه به پيروزي رسيد و در سايه سار خود طعم شيرين آزادي و استقلال را به كام مردم و مبارزين انقلابي نشاند .
رفع ظلم و در هم شكستن انديشه طاغوت و استعمار و تلاش براي حصول عدالت علوي رهاورد شيرين انقلاب اسلامي ايران است كه در امتداد اين مسير الهي، رهايي از وابستگي به قدرت هاي جهانخوار شرق و غرب به عنوان اصلي ترين دستاورد اقتصادي حاصل شده است .
به فضل الهي ايران اسلامي، امروز توانسته است در تمامي حوزه هاي دانش و فن آوري مرزهاي خودكفايي را در نوردد و به اقتصادي پويا و متكي بر توان داخل دست يابد .
در اين ميان صنعت نفت، در نقش موتور محرك اقتصاد كشورمان و صحنه ظهور و بروز خودكفايي و برائت از وابستگي است و نمادي است براي استقلال خواهي مردم ايران در جهاني كه زير فشار انديشه هاي استبداد اقتصادي مجال تامل در باب خودكفايي را ندارند .
حركت آزادي خواهانه صنعت نفت ايران براي حصول استقلال كه در دستور امام راحل مبني بر تاسيس شركت ملي حفاري ايران، به عنوان مطلع تمامي حركت هاي مستقل براي استقلال در توليد نفت و گاز ايران از درك بالا و آگاهي ژرف ايشان ناشي مي شد، صورت گرفت. از همين روي شايد بتوان گفت كه اول دي ماه 1358 آغاز راه استقلال واقعي صنعت نفت ايران و به تبع آن استقلال اقتصاد ايران است.
امروز در شرايطي به سي و سومين سالگرد تاسيس شركت ملي حفاري ايران را گرامي مي داريم كه شاهد شكوفايي همه جانبه صنعت نفت كشورمان هستيم. امروز از كرانه آب هاي نيلگون خليج هميشه پارس تا ژرفاي درياي كاسپين، از دامنه زاگرس و البرز هميشه استوار تا مرزهاي شرقي كشور عزيزمان در زير چتر صنعت نفت قرار گرفته است. چتري كه بر پايه اقتدار و خودباوري استوار است .
بر خود لازم مي دانم، در آستانه سالروز تاسيس شركت ملي حفاري ايران و فرمان تاريخي حضرت امام خميني (ره) از زحمات تمامي مديران و كاركنان تلاشگر و فرهيخته اي كه در سه دهه گذشته به پيشبرد اهداف صنعت نفت ايران در حوزه ارزشمند حفاري كمك كرده اند ، تشكر و قدرداني كنم.
اميد است تلاش روزافزون شما عزيزان در سرعت بخشيدن به چرخ هاي توسعه صنعت نفت ايران انگيزه اي باشد براي تعالي ايران اسلامي و ماندگاري نام ايران و ايراني.


بازگشت به آخرين اخبار
   براي روشنايي چراغهاي همسايه هم دعاكن؛ بي شك حوالي تونيزروشنترخواهد شد  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company