1391/10/03
30 هزار میلیارد دلار ثروت بالقوه نفت و گاز داریم

30 هزار میلیارد دلار ثروت بالقوه نفت و گاز داریم

معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت گفت: نزدیک به 100 میلیارد بشکه از ذخایر نفتی و 207 میلیارد بشکه معادل نفت از منابع هیدروکربوری کشور باقی مانده است که ارزشی برابر 30 هزار میلیارد دلار دارد.

به گزارش خبرنگار شانا، دکتر محمدرضا مقدم در همایش ارتقای توان ساخت داخل بر ضرورت تکمیل زنجیره ارزش در صنعت نفت و استفاده از روش های نوین برداشت از منابع هیدروکربوری تاکید کرد و افزود: اگر در برداشت از منابع به شیوه های نوین و تکمیل زنجیره ارزش توجه ویژه داشته باشیم، موفق خواهیم شد ارزش منابع هیدروکربوری باقی مانده کشور به 75 هزار میلیارد دلار ارتقا دهیم.

وی گفت: از زمان حفر نخستین چاه نفت در کشور تا امروز 67 میلیارد بشکه نفت و گازی معادل 22 میلیارد بشکه نفت استخراج شده است که ارزشی برابر 9 هزار میلیارد دلار دارد.

مقدم ادامه داد: اگر در کنار برداشت از این منابع به کسب و ارتقای دانش فنی، تولید و تجاری سازی تجهیزات صنعت نفت نیز توجه کنیم، شاهد بلوغ این صنعت در همه عرصه ها هستیم.

به گفته او واگذاری تامین نیازهای صنعت نفت به سازندگان تجهیزات و قطعات داخل کشور، علاوه بر ارتقای شرکت های داخلی، وابستگی های صنعت نفت را نیز در حوزه تامین تجهیزات کاهش می دهد.

وی ادامه داد: توجه به تامین نیازهای صنعت نفت در کشور با هدف رفع وابستگی آن به خارج با وضع تحریم ها بیش از هر زمان دیگر ضروری است؛ از این رو امیدواریم در این همایش، راه حلی علمی و واقع بینانه برای برطرف کردن مشکلات صنعت نفت ارائه شود.


بازگشت به آخرين اخبار
  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company