1391/10/03
برگزاري چهارمين همايش ملي ارتقاي توان داخلي

برگزاري چهارمين همايش ملي ارتقاي توان داخلي


چهارمين همايش ملي ارتقاي توان داخلي با رويكرد رفع موانع توليد در شرايط تحريم با حضور وزير نفت و مديران ارشد صنعت نفت آغاز به كار كرد.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نفت(MOP)، اين همايش از امروز (يكشنبه 3 دي)  به همت دانشگاه صنعتي شريف و با مشاركت وزارتخانه هاي نفت  و نيرو آغاز به كار كرده و تا فردا ادامه مي يابد.

ايجاد زمينه جلب مشاركت در اجراي پروژه هاي ملي از طريق درگير كردن ارگان ها و سازمان هاي پيشرو در ساخت داخل با ساير دستگاه ها و نهادها، كمي  و كيفي سازي شاخص هاي ساخت داخل، همچنين ارزيابي توان مهندسي و پيمانكاري مجريان پروژه هاي كلان كشور و بررسي راه ها و رفع موانع ارتقاي سهم توليد داخلي در صنايع استراتژيك كشور از جمله اهداف برگزاري اين همايش است.

حمايت از توليد ملي بر پايه ايجاد زمينه هاي قانوني، نظارتي و اجرايي، شاخص گذاري و ارزيابي كمي و كيفي توليد ملي، فرصت سازي از شرايط تحريم وهمسو با توسعه ظرفيت و قابليت در شركت هاي داخلي، توليد مولّد، ايجاد ارزش افزوده و اشتغال زايي از جمله محورهاي مورد بررسي در چهارمين همايش ملي ارتقاي توان داخلي است.

همچنين بومي سازي فناوري بر پايه رشد و ارتقاي شركت هاي دانش بنيان، هم افزايي توانمندي هاي داخلي در راستاي ايجاد برندهاي ملي، ارتقاي توليد داخلي بر پايه مديريت و بهره وري منابع، روش هاي نوين تامين مالي در پروژه هاي كلان ملي و بنگاه هاي اقتصادي و مزيت هاي رقابتي، از ديگر محورهايي است كه در اين همايش بررسي مي شود.

برگزاري نشست ها، ميزگردهاي تخصصي، پانل هاي مورد كاوي و كارگاه هاي آموزشي با حضور صاحب نظران و نخبگان صنعتي، همچنين ارائه مقاله هاي تخصصي در قالب محورهاي اعلام شده، از برنامه هاي اين همايش است.

همزمان با برگزاري اين همايش، نخستين جشنواره ملي پيشگامان ارتقاي توان داخلي درحوزه انرژي نيز برگزار مي شود.


بازگشت به آخرين اخبار
   بيشتر ببخشيد تا بيشتر بگيريد.((جك كانفيلد))   
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company