1391/10/12
57 هزار میلیارد تومان طرح های مهر ماندگار تا پایان دولت افتتاح می شود

57 هزار میلیارد تومان طرح های مهر ماندگار تا پایان دولت افتتاح می شود


وزیر نفت با اشاره به اجرای 57 طرح مهر ماندگار در صنعت نفت گفت: تا پایان دولت دهم این طرح ها به صورت قطعی به بهره برداری خواهد رسید.

مهندس قاسمی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت 57 طرح مهر ماندگار صنعت نفت گفت: تا پایان دولت دهم با اجرای این طرح ها 57 هزار میلیارد تومان پروژه به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به کرمانشاه، مهندس رستم قاسمی پیش از ظهر امروز (سه شنبه 12 دی) در مراسم افتتاح رسمی مجتمع پتروشیمی پلیمر کرمانشاه گفت: چند روز پیش در 1000 کیلومتری کرمانشاه در عسلویه، 2 طرح عظیم پتروشیمی کاویان و خط لوله اتیلن غرب افتتاح شد و امروز نخستین مجتمع پتروشیمی غرب کشور که از خوراک تولیدی پتروشیمی کاویان تغذیه می شود به بهره برداری رسید.

وزیر نفت گفت: با ابتکار هوشمندانه دولت در اجرای خط لوله اتیلن غرب که طولانی ترین خط لوله انتقال اتیلن در جهان است، 12 استان کشور از مزایای نفت و گاز که در جنوب کشور متمرکز است بهره مند می شوند.

مهندس قاسمی با تشریح اینکه بسیاری از واحدهای پتروشیمی را می توانستیم در همان جنوب بسازیم، اظهار کرد: این ابتکار دولت بود که برای تغییر چهره صنعتی در 12 استان کشور خط لوله اتیلن غرب را احداث کرده و در مسیر آن ده ها مجتمع پتروشیمی را راه اندازی کند.

وزیر نفت با اشاره به حجم اجرای پروژه انتقال خط لوله اتیلن گفت: برای اجرای این طرح بیش از 60 میلیون مترمکعب خاکبرداری انجام شد که معادل چندین سد بزرگ است.

عضو کابینه دولت دهم با تاکید بر اینکه پتروشیمی یک مزیت بزرگ برای کشور است که دولت به آن توجه خاص دارد، افزود: هم اکنون دولت بستر لازم برای ایجاد صدها کارخانه و صنایع تکمیلی مرتبط با صنعت پتروشیمی را فراهم کرده است و اکنون وقت آن است که کارآفرینان آماده شوند تا با سرمایه گذاری های لازم از این فرصت طلایی استفاده کنند.

وزیر نفت با اشاره به اینکه وزارت نفت برای توسعه دو فاز پارس جنوبی، 8 میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام داد تا خوراک موردنیاز پتروشیمی کاویان تهیه شود افزود: دولت سرمایه گذاری بنیادی برای ایجاد انقلاب صنعتی در 12 استان کشور را انجام داده که تکمیل صنایع پایین دستی مرتبط با آن، صدها زنجیره ارزش در کشور ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: علاوه بر طرح های مهر ماندگار تنها در صنعت پتروشیمی، 70 طرح دیگر نیز در دست ساخت است و پیشرفت آنها از 5 تا 95 درصد متغیر است.بازگشت به آخرين اخبار
   انسان باش،پاکدل ویکدل؛زیرا که گرسنه بودن،صدقه گرفتن و در فقر مردن،هزار بار قابل تحمل تر از پست و بی عاطفه بودن است.چارلی چاپلین  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company