1391/10/18
17 پروژه برای ازدیاد برداشت از میدان های نفت و گاز اجرا می شود

17 پروژه برای ازدیاد برداشت از میدان های نفت و گاز اجرا می شود

 
 مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران از اجرای 17 پروژه در فاز نخست اجرای برنامه ازدیاد برداشت از میدان های نفت و گاز کشور خبرداد.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران روز چهارشنبه 13 دی در حاشیه کارگاه روش های ازدیاد برداشت در توسعه میدان های نفتی اظهار کرد: با توجه به قوانین ابلاغی مجلس شورای اسلامی ، وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران موظف شده اند ضریب برداشت از ذخایر نفت و گاز کشور را با به کار گیری روش های جدید افزایش دهند.

دکتر محمدعلی عمادی با بیان این که برای عملیاتی کردن طرح های مصوب کنسرسیوم ازدیاد برداشت در سطح وزارت نفت تشکیل شده که وزیر نفت، رئیس هیئت امنای آن است، تصریح کرد: تاکنون چند کنفرانس و جلسه با مشارکت مراکز علمی و دانشگاهی به منظور دست یافتن به یک بیان مشترک میان صنعتگران و دانشگاهیان برگزار و در همین مسیر تاکنون 15 جلسه کارشناسی نیز تشکیل شده است.

عمادی ادامه داد: 12 پروژه برای مناطق نفت خیز جنوب و 5 پروژه برای شرکت نفت فلات قاره تعریف شده و در فاز اول اجرای طرح های ازدیاد برداشت این پروژه ها نهایی خواهد شد.

  •  کنسرسیوم روش های ازدیاد برداشت با 6 دانشگاه بزرگ همکاری دارد

مهندس امیر مسعود جباری، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران، نیز در حاشیه این کارگاه تخصصی به خبرنگار شانا گفت: 6 دانشگاه بزرگ کشور همکاری مطلوبی با شرکت ملی نفت دارند و دانشگاهیان و پژوهشگران کشورمان تاکنون مشارکت فعالی در زمینه روش های نوین ازدیاد برداشت داشته اند.

وی افزود: دانش فنی کشور در زمینه روش های ازدیاد برداشت، مطلوب است و افزون بر روش های شناخته شده مانند تزریق گاز، چند روش دیگر نیز در حال اجراست.

جباری ادامه داد: تلفیق دانشگاه و صنعت منجر به دست یابی به نتایج ارزشمندی خواهد شد و با بهره گیری از روش ها و فناوری های روزآمد دنیا می توان برنامه های ازدیاد برداشت را محقق کرد.


بازگشت به آخرين اخبار
  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company