1391/10/18
750 میلیارد تومان اوراق مشارکت فلات قاره منتشر می شود

750 میلیارد تومان اوراق مشارکت فلات قاره منتشر می شود


 مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از انتشار اوراق مشارکت ریالی این شرکت به میزان 750 میلیارد تومان از روز دوشنبه (18 دی) خبر داد.

محمود زیرکچیان‌زاده در گفت و گو با خبرنگار شانا به تاخیر پیش آمده در انتشار این اوراق اشاره کرد و دلیل اصلی آن را طولانی شدن مراحل دریافت تضامین و ترافیک موجود در انتشار اوراق شرکت‌های نفتی و غیرنفتی دانست.

وی با بیان این که عاملیت انتشار این اوراق با بانک ملت است، گفت: این اوراق چهار ساله و با نرخ سود علی‌الحساب 20 درصد منتشر می‌شود که پس از نقدینگی آنها در اوایل ماه آینده، سرمایه کسب شده به پروژه‌های نگهداشت و استمرار تولید اختصاص می یابد.

انتشار اوراق ارزی پس از اوراق ریالی

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران همچنین از برنامه این شرکت برای انتشار 500 میلیون دلار اوراق مشارکت ارزی خبر داد و افزود: این اوراق که مجوزهای انتشار آن از چندی پیش کسب شده است، پس از اوراق ریالی عرضه می‌شود.

 زیرکچیان‌زاده با تاکید بر این که نفت فلات قاره، ظرفیت جذب نقدینگی هر دو اوراق را دارد، تصریح کرد: برای مثال یک پروژه حفاری 5 حلقه چاه در برنامه داریم که نزدیک به 300 میلیون یورو هزینه نیاز دارد و از آنجا که شرح کار حفاری و حتی پیمانکار طرح نهایی شده است، در انتظار دریافت پول هستیم.

پیش از این محسن خجسته مهر، معاون وزیر نفت در امور برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری از مجوز وزارت نفت برای استفاده 18 درصدی از منابع صندوق توسعه ملی با هدف حمایت از بخش خصوصی، مجوز انتشار 10 میلیارد دلار اوراق مشارکت ارزی و ارائه مجوز به پنج وزارتخانه برای انتشار 15 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت ریالی و اجازه برای فروش 10 میلیارد دلار سهام و اموال خبر داده بود.

به گفته او این روش ها از جمله روش های تامین منابع مالی پروژه های وزارت نفت به ویژه در بخش بالادستی است.

شرکت نفت فلات قاره ایران است در زمره یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده نفت دریایی جهان قرار دارد. این شرکت بخش قابل توجهی از نفت و گاز کشور را در طول بیش از هزار و 200 کیلومتر از گستره آب های نیلگون خلیج فارس و در شش منطقه عملیاتی بهرگان، لاوان، سیری، خارک، کیش و قشم تولید می کند.


بازگشت به آخرين اخبار
   علي(ع):شرافت مؤمن ايمان اوست وعزّت وسربلندى‏ اش به اطاعت پروردگارست  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company