1391/10/19
215 طرح اولویت دار به ارزش 261 میلیارد دلار در صنعت نفت در حال اجراست

215 طرح اولویت دار به ارزش 261 میلیارد دلار در صنعت نفت در حال اجراست


معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت با اشاره به تشکیل کمیته راهبردی مطالعات مهندسی ارزش در معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت، از تدوین سند راهبردی مطالعات مهندسی ارزش خبر داد.

مهندس محسن خجسته مهر افزود: با هدف اولویت‌بندی طرح‌ها و استفاده بهینه از منابع مالی، از نرم‌افزار مدیریت سبد پروژه‌ها، «پورت فولیو» استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: این نرم‌افزار با بررسی حداقل زمان و هزینه و مدیریت بهینه مالی، اولویت طرح‌ها را مشخص می‌کند.

خجسته‌مهر با بیان این که وزیر نفت بر اعمال نظارت دقیق و موثر روی طرح‌ها، به ویژه طرح‌های اولویت‌دار تاکید دارد، گفت: باید از افزایش زمان و تغییر مکرر شرح کارها جلوگیری کرد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت با اشاره به راه‌اندازی سامانه PMIS به عنوان سامانه رسمی اطلاعات طرح‌های وزارت نفت اظهار کرد:  بخش قابل توجهی از اطلاعات طرح‌ها به این سامانه وارد شده است.

وی افزود: شرکت ملی نفت در تغذیه این سامانه، پیشتاز است و 3 شرکت اصلی دیگر نیز در حال وارد کردن اطلاعات طرح‌های خود به این سامانه هستند.

خجسته‌مهر با بیان این‌که تغذیه اطلاعات در این سامانه از طریق استقرار نظام آمار ثبتی(اطلاعات از جایی که آمار تهیه می‌شود، تغذیه خواهد شد) صورت می‌گیرد، افزود: با به‌کارگیری روش ارزش افزوده برای کنترل موثر، استخراج گزارش‌ها در مجموعه وزارت نفت به صورت دقیق و واقعی انجام می‌شود و اطلاعات دست به دست نخواهد شد.

وی معاونت راهبردی ریاست جمهوری را از جمله مراجعی دانست که اطلاعات مربوط به مبادله موافقت‌نامه و تمام ویژگی‌های فنی و اقتصادی طرح‌ها به آن ارسال می‌شود.

خجسته‌مهر با بیان این‌که در طرح‌های وزارت نفت، اجرای مطالعات براساس روش مهندسی ارزش انجام می‌شود، گفت: این روش ابزاری ارزشمند برای حل موانع و محدودیت‌های مدیریتی و مهندسی در پروژه‌های کلان صنعت نفت است.

معاون وزیر نفت اظهار کرد: همایشی در آینده نزدیک و با حضور مهندس رستم قاسمی، وزیر نفت، دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در پروژه‌های مهر ماندگار، معاونان و مدیران صنعت نفت و پیمانکاران به منظور اعلام رسمی افتتاح 55 طرح مهر ماندگار صنعت نفت در مرحله نخست بر گزار خواهد شد و در این همایش، خدمات شایسته متخصصان و کارکنان صنعت نفت نمایان خواهد شد.


بازگشت به آخرين اخبار
   مشكلات و موانع جزء فرصت ها هستند.((وين داير))   
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company