1391/10/24
دومین شرکت بزرگ نفتی دنیا امسال پانزده منتخب به جشنواره پژوهش می برد

دومین شرکت بزرگ نفتی دنیا امسال پانزده منتخب به جشنواره پژوهش می برد


مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران با بیان این که 15 پرونده منتخب از این شرکت در جشنواره پژوهش و فناوری امسال صنعت نفت ارزیابی می شود، گفت: طرح تحقیقاتی جامع میدان نفت و گاز پارس از سوی رئیس جمهوری تفویض شد.

به گزارش خبرنگار شانا، دکتر محمدعلی عمادی، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران در نشست خبری مدیران پژوهشی شرکت های اصلی وزارت نفت با خبرنگاران درباره محورهای حضور این شرکت ملی نفت ایران در جشنواره پژوهشی و فناوری امسال صنعت نفت، گفت: امروزه پژوهش یه یکی از محورهای مورد تاکید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و مدیران عامل و نیز مدیران فنی شرکت های تابعه تبدیل شده است.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران با اشاره به گستره وسیع این شرکت، گفت: در سال 90 ، یکصد و بیست و هشت پروژه و طرح در این شرکت تصویب شد که 433 میلیارد تومان به اضافه 53 میلیون یورو و 9 میلیون دلار هزینه این تعداد از پروژه و طرح هاست، که در هئیت مدیره شرکت ملی نفت ایران تصویب شده است.

وی افزود: طرح های پژوهشی شرکت ملی نفت ایران در قالب دوازده حوزه فناوری تعریف شده است.

دبیر کمیسیون دائمی و شورای تخصصی کنسرسیوم دانشگاهی ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز کشور به دو طرح شرکت ملی نفت در شورای ملی عطف اشاره کرد و گفت: یکی از این دو طرح، طرح تحقیقاتی جامع میدان نفت و گاز پارس است از سوی رئیس جمهوری تفویض شد و طرح دوم مربوط به ذخیره سازی های زیر زمینی مربوط به نفت است.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران با اشاره به حجم بالای فعالیت های پژوهشی حوزه نفت، گفت: چهل و پنج پرونده در حوزه پژوهش و فناوری تهیه و به کمیته ممیزی ارسال شد که از این تعداد پانزده پرونده مورد تائید کمیته ممیزی قرار گرفت.

به گفته عمادی 3 پژوهشگر برتر، 5 مدیر پژوهشی، 4 کارشناس پژوهشی برتر، 2 پروژه برتر و یک واحد پژوهشی، قالب های معین شده برای ارزیابی پانزده پرونده منتخب در جشنواره است.

این مقام مسئول در شرکت ملی نفت ایران روند برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری امسال را از سوی معاونت پژوهشی و فناوری وزارت نفت را متمایز از سال های گذشته دانست و افزود: در مجموعه کمیته ما دکتر قلاوند از مجموعه اکتشاف، دکتر خرسند از طرف مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، آقایان پورقاسم و سید جلال موسوی به ترتیب از از مناطق نفت خیز جنوب و فلات قاره در جلسات مرتبط با جشنواره حضور داشتند.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به این پرسش شانا که طرح های معرفی شده به جشنواره امسال نسبت به دوره قبل چه میزان افزایش داشته است، اظهار داشت: پروژه های مصوب با پروژه های تمام شده دو مقوله است امسال با توجه به شاخص های مشخص شده پانزده پرونده را شایسته حضور در جشنواره ارزیابی شد.

دکتر عمادی در پاسخ به پرسش دیگر شانا درباره برنامه های پیش روی بخش پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران گفت: در نظر داریم به یاری خداوند و با انجام پژوهش های کاربردی و نظام مند و جهت دار زمینه تبدیل شدن شرکت ملی نفت ایران از شرکت عملیات محور به شرکت دانش پایه را فراهم کنیم.

رئیس کنسرسیوم دانشگاهی ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز کشور افزود: البته در این میان به زیرساخت های فراوانی نیاز داریم که از آن جمله می توان به تغییرات ضروری در مقررات و قوانین اشاره کرد چرا که باید باور کنیم در شرایط نبرد نفتی هستیم.

این مدیر ارشد حوزه پژوهش کشور خواستار ترخیص سریع تر تجهیزات حوزه پژوهش صنعت نفت از گمرکات کشور شد و گفت: تخصیص منابع مالی باید به موقع و به اندازه به حوزه پژوهش صورت پذیرد.

نشست خبری تببین دستاوردها و محورهای چهار شرکت اصلی به منظور حضور در جشنواره پژوهش و فناوری صنعت نفت با حضور مدیران پژوهش و فناوری شرکت های ملی نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش و پخش و پرویز نوری مدیرکل امور پژوهشی وزارت نفت، عصر روز چهارشنبه( 20 دی) به میزبانی روابط عمومی وزارت نفت برگزار شد.

به گزارش شانا، این جشنواره از 24 دی به میزبانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، با توجه به این که نظام جدید پژوهش و فناوری صنعت نفت بر اثربخشی پروژه ها، محصول محور کردن آنها و اجرای پروژه ها با هدف رفع مشکلات تاکید دارد، جشنواره پژوهش و فناوری نیز با این رویکرد برگزار می شود.


بازگشت به آخرين اخبار
  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company