1391/10/25
حفاری 11 حلقه چاه فاز 14 پارس جنوبی آغاز شد

حفاری 11 حلقه چاه فاز 14 پارس جنوبی آغاز شد


مدیر پروژه حفاری فاز 14 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران از جلو افتادگی حفاری حفره های نخست ( لوله های راهنما)، 11 حلقه چاه توسعه ای در این فاز خبر داد.

مهندس حمیدرضا شفیعی مکوند در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: براساس برنامه زمان بندی شده مدت زمان حفاری، راندن لوله جداری و سیمانکاری هر یک از این حفره ها 49 ساعت پیش بینی شده بود که با تمهیدات به کار گرفته شده این مدت به 35 ساعت کاهش یافت.

وی با بیان این که حفاری 11 حفره  پیش گفته به صورت جمعی (دسته ای) روی سکوی C در حال انجام است، افزود: مدت زمان اجرای این بخش از کار درمجموع  539 ساعت معادل 22 روز  بود که در مدت 395 ساعت به اتمام رسید و دستیابی به 147 ساعت (معادل 6 روز) جلو افتادگی در نوع خود رکوردی قابل توجه محسوب می شود.

شفیعی مکوند با اشاره به این که شرکت ملی حفاری ایران در فاز 14 حفر 22 حلقه چاه را به صورت کلید در دست به عهده دارد، گفت: با پایان گرفتن حفاری حفره های نخست، هم اکنون با استفاده از یک دستگاه حفاری دریایی، مرحله دوم حفاری 11 حلقه چاه اجرایی شده است.

مدیر پروژه حفاری فاز 14 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران، روند پیشرفت پروژه را خوب ارزیابی کرد و افزود: با توجه به برنامه وزارت نفت و شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرمای پروژه در شتاب بخشیدن به اجرای فازهای باقیمانده، نهایت تلاش شرکت ملی حفاری تحقق اجرای کار طبق برنامه پیش بینی شده است. 

شرکت ملی حفاری ایران پیش از این در پروژه حفاری فازهای 5، 9 و 10 میدان گازی پارس جنوبی مشارکت داشته و هم اکنون نیز علاوه بر فاز 14، عملیات حفاری 22 حلقه چاه در فازهای 17 و 18 را به صورت کلید در دست (EPC) عهده دار است که 14 حلقه آن تا قبل از پایان سال جاری تکمیل و آماده بهره برداری می شود.


بازگشت به آخرين اخبار
  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company