1391/10/30
اتاق های فکر صنعت نفت به زودی تشکیل می شود

اتاق های فکر صنعت نفت به زودی تشکیل می شود


اتاق های فکر صنعت نفت به زودی در موسسه مطالعات بین المللی انرژی تشکیل خواهد شد و با رویکردی علمی و تخصصی به بررسی چالش ها و ارائه راهکارهای مورد نیاز خواهد پرداخت.

معاون پژوهشی موسسه مطالعات بین المللی انرژی در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: موسسه، همکاری گسترده ای با شرکت های تابعه وزارت نفت، به ویژه شرکت ملی نفت ایران دارد و با توجه به رشد و توسعه مطلوب صنعت پتروشیمی، امادگی داریم با مراکز پژوهشی این صنعت و نیز شرکت های پتروشیمی همکاری کنیم.

دکتر عماد حسینی افزود: موسسه هاب پژوهشی صنعت نفت به شمار می رود و همکاری با معاونت پژوهشی وزارت نفت و چهار  شرکت اصلی تابعه می تواند مسیر توسعه صنعت نفت را شتاب دهد و اهداف کلان پیش بینی شده در افق 1404 را محقق سازد.

حسینی گفت: زمینه تاسیس مرکز استراتژیک راهبردی صنعت نفت در موسسه ایجاد شده و امیدواریم افزون بر شرکت های تابعه وزارت نفت با همکاری مراکز پژوهشی و دانشگاهی، راهبرد های توسعه این صنعت ترسیم شود.

به گزارش شانا، وزیر نفت چندی پیش به جایگاه ویژه پژوهش و فناوری در نقشه راه صنعت نفت اشاره و تاکید کرد: در کنار تدوین اهداف و برنامه های بخش پژوهش و فناوری در این نقشه راه یک شورا با عنوان شورای داخلی سازی با هدف رفع تنگناها و نیازهای بخش پژوهش و فناوری صنعت نفت نیز تشکیل داده ایم.

مهندس رستم قاسمی به حضور بسیاری از دانشگاه ها و سازندگان داخلی در این شورا اشاره کرده و افزوده بود : شورای داخلی سازی با جلسات و برنامه های منظمی که برگزار می کند، اسناد بسیاری از نیازمندی های صنعت نفت در حوزه پژوهش و فناوری، اعم از ازدیاد برداشت، ساخت دکل های حفاری و بسیاری برنامه های دیگر را تدوین کرده است.


بازگشت به آخرين اخبار
   آینده متعلّق به کسانی است که به زیبایی رؤیاهای خودمعتقدند. الینور  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company