1391/11/03
22 دستگاه تصفیه پیشرفته سیال روی دکل های حفاری نصب می شود

22 دستگاه تصفیه پیشرفته سیال روی دکل های حفاری نصب می شود


مدیر خدمات سیال حفاری شرکت ملی حفاری ایران از برنامه ریزی برای نصب 22 دستگاه تصفیه پیشرفته سیال روی دستگاه های حفاری این شرکت خبر داد.


به گزارش خبرنگار شانا، مهندس فرشید قاسمی در این باره توضیح داد: سامانه سیال حفاری نقش مهمی در عملیات حفاری چاه های نفت و گاز دارد.

وی گفت: سیال حفاری دارای ترکیبات خاص به صورت جامد و مایع است و سامانه تصفیه سیال، نقش اساسی در عملیات و کنترل چاه ایفا می کند.

قاسمی  مهم ترین کارکردهای این سامانه را انتقال کنده های حفاری، خنک کردن مته، اندود کردن دیواره چاه و جلوگیری از ریزش آن، کنترل فشارهای زیر زمینی، معلق نگهداشتن کنده های حفاری، جلوگیری از وارد شدن صدمه به سازندهای مجاور چاه و به دست آوردن اطلاعات از درون زمین برشمرد.

مدیر خدمات سیال حفاری شرکت ملی حفاری ایران ارائه خدمات یکپارچه سیال در مناطق مختلف عملیاتی، مخلوط مواد شیمیایی، آزمایشگاه سیال حفاری، برنامه ریزی، نظارت و اجرا را مهم ترین وظایف این مدیریت دانست.

وی افزود: هم اکنون کارشناسان شرکت به طور شبانه روزی به بیش از 70 دستگاه حفاری خشکی و دریایی خدمات سیال با کیفیت مطلوب و براساس استاندارد روزآمد ارائه می دهند.

قاسمی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران، رعایت استانداردهای زیست محیطی را از اولویت های این شرکت عنوان و اظهار کرد: مدیت خدمات سیال شرکت از ابتدای عملیات حفاری تا تکمیل چاه با به کارگیری امکانات و تجهیزات استاندارد، انجام خدمات مورد نیاز را برعهده دارد.

مدیر خدمات سیال حفاری شرکت ملی حفاری ایران گفت: در موقعیت های خاص به لحاظ مسائل زیست محیطی مانند میدان های نفتی آزادگان، اهواز، خارک، میدان گازی کیش علاوه بر به کارگیری سامانه های معمول، از سامانه مدیریت پسماند جامدات نیز برای تصفیه سیالات حفاری استفاده می شود.

وی افزود: تاکنون 9 مجموعه مدیریت پسماند جامدات در دستگاه های حفاری راه اندازی و تامین شش مجموعه دیگر در دست پیگیری است.

قاسمی با اشاره به اهمیت آموزش نیروی انسانی در این بخش اظهار کرد: به منظور آشنایی متخصصان با تجهیزات روز دوره های مختلف آموزشی در داخل و خارج کشور برنامه ریزی شده است.

مدیر خدمات سیال حفاری شرکت ملی حفاری ایران گفت: تلاش شده است با حضور در نمایشگاه های داخلی و بین المللی  و همایش های تخصصی و زیست محیطی، ضمن ارائه توانمندی های شرکت از تجارب دیگران نیز بهره مند شویم.

وی افزود:  برهمین اساس در سال جاری در ششمین همایش ملی و نمایشگاه تخصصی مهندسی محیط زیست شرکت کردیم که مقاله ارسالی مهندس مهدی شریفی کارشناس ارشد این مدیریت با عنوان «تحلیل فرایند کنترل پسماند سیالات حفاری برای حفاظت از محیط زیست عملیات حفاری چاه های نفت وگاز میدان آزادگان» از میان یک هزار و  250 مقاله  ارسالی به عنوان پوستر نمایشگاهی پذیرفته شد.


بازگشت به آخرين اخبار
   خوش شانسي، يعني شناسايي فرصت هاي پيش آمده و به كارگيري آنها.زيگلار  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company