1391/11/03
سازندگان داخلی بیش از 50 درصد کالاهای حفاری را تامین می کنند

سازندگان داخلی بیش از 50 درصد کالاهای حفاری را تامین می کنند


سرپرست شرکت ملی حفاری ایران گفت: هم اکنون بیش از 50 درصد از قطعات و بسیاری از تجهیزات مورد نیاز صنعت حفاری در داخل کشور تولید می شود.


به گزارش خبرنگار شانا، مهندس حمیدرضا گلپایگانی در آستانه دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، با بیان این که ارتباط با مراکز دانش بنیان و استفاده از توان سازندگان و تولیدکنندگان داخلی در سر فصل برنامه های شرکت قرار دارد، افزود: شرکت ملی حفاری ایران مولود انقلاب اسلامی است و سختکوشان غرورآفرین این صنعت افتخار دارند که با عشق به کار، ابتکار و خلاقیت در این عرصه تلاش می کنند.

وی با اشاره به نقش صنعت حفاری در دستیابی به مخازن نفت و گاز اظهار کرد: چشم انداز آینده جهان، نشانگر نقش مسلط نفت و گاز در افق آینده زندگی بشری است و تنها راه دستیابی به گنجینه های پنهان در اعماق زمین، چرخش مته حفاری برای حفر چاه های نفت و گاز است.

گلپایگانی گفت: حرکت رو به رشد این شرکت در 33 سال گذشته با چالش های مختلفی رو به رو بوده که جدیت و سختکوشی و خلاقیت کارکنان، ناممکن ها را ممکن ساخته و جلوه هایی از امید را به وجود آورده است.

سرپرست شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به توانمندی های متخصصان داخلی تصریح کرد: با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تمام فرآیندها از اکتشاف، حفاری، تولید و بهره برداری میدان های هیدروکربوری در دست متخصصان داخلی قرار گرفت و کارشناسان ایرانی در بیش از سه دهه گذشته چرخ این صنعت عظیم را به چرخش در آوردند و برگ های زرین افتخار را در کارنامه درخشان خود ثبت کردند.

وی در تشریح عملکرد  شرکت ملی حفاری از زمان تاسیس (دی 1358) تاکنون توضیح داد: در این مدت با تلاش بی وقفه و شبانه روزی مجموعه کارکنان شرکت، بیش از سه هزار و 440 حلقه چاه نفت و گاز به متراژ افزون بر هفت میلیون و 460 هزار متر حفاری و تکمیل شد که از این تعداد 280 حلقه در دریا و بیش از یک هزار چاه به صورت افقی و جهت دار حفر شده است.

گلپایگانی افزود: در این مدت نزدیک به 115 هزار مورد خدمات فنی مهندسی از جمله نمودارگیری، لوله مغزی سیار، چاه پیمایی، اسیدکاری و سیمانکاری روی چاه ها در مناطق خشکی و دریایی در 10 استان صورت گرفت.


بازگشت به آخرين اخبار
   انسان مجموعه ای از آنچه كه دارد نیست ؛ بلكه انسان مجموعه ای است از آنچه كه هنوز ندارد، اما می تواند داشته باشد  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company