1391/11/04
خدمات پروازی منطقه ویژه پارس گسترش می یابد

خدمات پروازی منطقه ویژه پارس گسترش می یابد

همگام با روند پرشتاب توسعه در منطقه عسلویه، تعداد پروازهای فرودگاه خلیج فارس گسترش خواهد یافت.

به گزارش شانا، در همسویی با برنامه ریزی های مدیریت منابع انسانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و به دستور وزیر نفت برای اجرای طرح متمرکز کردن قراردادهای پروازی این سازمان با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی، خدمات پروازی به کارکنان صنعت نفت در پایتخت انرژی کشور ساماندهی می شود.

مدیر منابع انسانی سازمان منطقه ویژه پارس گفت: با هدف تحقق منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری و تدوین و اصلاح الگوی مصرف در استفاده بهینه از ظرفیت های موجود و تاکید مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس، با تجمیع برخی پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه بین المللی خلیج فارس عسلویه، بیش از 60 میلیارد ریال صرفه جویی شد.

محمد نوروزی فرد افزود: این رسالت مهم به عهده سازمان منطقه ویژه پارس بود که با تلاش های انجام شده در چارچوب مدیریت یکپارچه و  با هدف تکمیل ظرفیت پروازها و ساماندهی خدمات آمد و شد کارکنان از طریق فرودگاه بین المللی خلیج فارس انجام شد.

وی با اشاره به مجموعه اقدام های صورت گرفته در این زمینه یادآور شد: به منظور تجمیع پروازها پیش از اتمام قراردادهای پروازی این سازمان در سال جاری، نشست های متعددی با نمایندگان تمام شرکت های اصلی مستقر در منطقه ویژه پارس (شرکت نفت و گاز پارس، مجتمع گاز پارس جنوبی، شرکت پتروشیمی پازارگاد، شرکت گاز غیرصنعتی گاز) برگزار و سهمیه های درخواستی در تمام مسیرهای مور نیاز این شرکت ها بررسی و کارشناسی دقیق شد.

مدیر منابع انسانی منطقه ویژه پارس ادامه داد: با توجه به خصوصی شدن شرکت خدمات غیرصنعتی گاز و نیاز شدید شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی به جابه جایی افراد عملیاتی خود، مذاکرات و هماهنگی های لازم با شرکت هواپیمایی ماهان انجام و در قرارداد جدید از دو فروند هواپیمای ایرباس شرکت یاد شده، برای روزهای یکشنبه در مسیرهای مشهد مقدس، اصفهان و اهواز استفاده شد.

نوروزی فرد گفت:  تعداد 10 مسیر رفت و برگشت در یک هفته، از پروازهای خدمات غیر صنعتی که از سوی هواپیمای فوکر 100 شرکت هواپیمایی آسمان انجام می شد، حذف و در قالب قراردادهای پروازی این سازمان تجمیع شد که در این زمینه پروازهای مسیر اهواز، اصفهان، تهران و مشهد انجام می شود.

وی ادامه داد: درمجموع در سال جاری 52 هزار صندلی به ارزش بیش از 40 میلیارد ریال نسبت سال گذشته در باره پروازهای یاد شده کاهش یافت و از موازی کاری بین شرکت ها جلوگیری شد.

نوروزی فرد گفت: با توجه به بررسی های به عمل آمده از سهمیه های درخواستی شرکت ها در مسیر تهران- عسلویه و بالعکس، چهار پرواز رفت و برگشت در هفته و درمجموع  بیش از 41 هزار صندلی به مبلغ بیش از 62 میلیارد ریال در سال جاری به نسبت سال های قبل کسر و صرفه جویی شد.

وی تصریح کرد: با توجه به نیاز شرکت ها به برقراری 8 پرواز رفت و برگشت در مسیرهای عسلویه به رشت، اهواز، اصفهان، شیراز و بالعکس مذاکرات و هماهنگی های لازم با شرکت هواپیمایی آسمان به عمل آمده و نسبت به انعقاد قرارداد با شرکت یاد شده به منظور برقراری پروازها به وسیله ناوگان این شرکت هوایی اقدام شد.

نوروزی فرد همچنین با اشاره به ضرورت برقراری خدمات اورژانس هوایی در پایتخت انرژی کشور گفت: برای انجام این مهم، یک فروند هواپیمای فوکر 50 شرکت هواپیمایی نفت برای استفاده اورژانس هوایی و مواقع اضطراری در فرودگاه بین المللی خلیج فارس مستقر و 8 پرواز رفت و یرگشت در مسیر عسلویه- بوشهر و بالعکس از سوی شرکت هواپیمایی نفت برقرار شده است.بازگشت به آخرين اخبار
براي درست انديشيدن بايد نخست دل را از كينه و بدي پاك كرد. حجازي  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company