1391/11/04
فاز صفر طرح دیپلماسی انرژی امسال به پایان می رسد

فاز صفر طرح دیپلماسی انرژی امسال به پایان می رسد

  معاون امور بین‌الملل موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با اشاره به اجرای طرح دیپلماسی انرژی در این موسسه از اتمام و رونمایی فاز صفر آن تا پایان سال خبر داد.

مجید محمدی حسین‌آبادی در گفت و گو با خبرنگار شانا یکی دیگر از طرح‌های در دست اجرای این معاونت را انجام مطالعات مقدماتی امکان‌سنجی ایجاد منشور انرژی کشورهای عضو اکو دانست و افزود: این طرح نخستین طرح فراملی موسسه مطالعات است.

وی با بیان این که در این طرح به امکان سنجی مبادلات انرژی در سطح کشورهای اکو با محوریت ایران اشاره شده است، گفت: در نشست اخیر کشورهای عضو اکو که در آنکارا برگزار شد، از این طرح نیز رونمایی شد.

محمدی از دیگر دستاوردهای موسسه در این نشست را ایجاد مرکز آموزش تخصصی بین‌المللی نفت و گاز اکو (OGTC) عنوان کرد و افزود: این مرکز چندی پیش با حضور نمایندگانی از کشورهای عضو اکو افتتاح و نخستین کارگاه تخصصی آن نیز با عنوان "امنیت عرضه نفت و گاز طبیعی منطقه اکو" با حضور 20 تن از کارشناسان کشورهای عضو برگزار شد.

وی همچنین به برگزاری دو سمینار تخصصی برای پایش تحولات بین الملل انرژی در پاییز امسال اشاره کرد و از برگزاری دوره دیگری از این سمینار‌های تخصصی در اسفند ماه خبر داد.

معاون امور بین‌الملل موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی هدف از برگزاری این سمینارها را آموزش مکانیزم‌های تحلیل بازار و برقراری ارتباط میان بازارهای نفت و بازارهای پولی دانست و اظهار داشت: با برگزاری این سمینارها می‌توان روابط متقابل بهای نفت با بهای دیگر کالاهای ارزشی در جهان نظیر طلا را مورد بررسی قرار داد.

محمدی همچنین از تدوین کتاب‌هایی با عنوان "کتاب سبز انرژی" برای بررسی و تحلیل کشورهای انرژی‌خیز خبر داد و گفت: اطلاعات اولیه برای کتاب سبز کشورهای آذربایجان، ترکمنستان، قزاقستان، برزیل و هند جمع‌آوری شده است.
 بازگشت به آخرين اخبار
   اگر هر روز راه را عوض كني هرگز به مقصد نمي رسي.((بالانش))  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company