1391/11/04
بازديد مهندس قلعه باني از طرح هاي گازي مهر ماندگار عسلويه

بازديد مهندس قلعه باني از طرح هاي گازي مهر ماندگار عسلويه

معاون وزير و مدير عامل شركت ملي نفت ايران در ادامه بازديدهاي هفتگي خود از پرو‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ژه هاي پارس جنوبي با حضور در عسلويه از 3 طرح گازي مهر ماندگار دولت در اين ميدان مشترك با كشور قطر بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، در اين بازديد يك روزه، قائم مقام شركت نفت و گاز پارس و مجريان اين دسته از طرحها حضور داشتند.

در ابتداي اين برنامه كه به بازديد از فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي اختصاص يافت، مهندس سپهري، قائم مقام شركت كارفرما، گزارش جديد پيشرفت اين طرح گازي را به معاون وزير ارايه كرد.

مدير عامل شركت ملي نفت ايران سپس با حضور در طرح توسعه فازهاي 17 و 18 و نيز 12 اين ميدان مشترك، جزييات اجرايي اين دو پروژه را نيز در بخشهاي خشكي و دريا مورد ارزيابي قرار داد .

برپايي نشست كميته كاري مشترك كارفرما و پيمانكاران و سازندگان سه طرح فازهاي 12، 15 و 16 و نيز  17 و 18  به رياست مدير عامل شركت ملي نفت ايران از ديگر برنامه هاي اين سفر كاري بود كه مهندس قلعه باني با بررسي روند پيشرفت اين طرحها و ارزيابي دقيق اجزاي بسته هاي كاري، راهكارهاي جديد عملياتي جديدي به منظور تسريع در دو بخش خشكي و فراساحل ارايه داد.

وي تاكيد كرد: سرعت در اجراي بخش دريايي اين فازها بيش از ساير مولفه هاي كاري مورد اهميت است و لذا اعضاي كنسرسيوم ها لازم است مطابق چارچوب هاي فني تعيين شده در حوزه كارفرمايي و جدول زماني اجرا، روند هاي كاري را مطابق با پيشرفت مورد انتظار هفتگي در دستور كار ويژه قرار دهند .

مهندس قلعه باني تنظيم فرايندهاي عملياتي در قالب برنامه را مولفه اي راهبردي و قابل اهميت دانست و افزود: خوشبختانه طي سالهاي گذشته با تمرين كار گروهي در پارس جنوبي و تقويت تدريجي مدل هاي حركتي ، شاهد يكپارچگي نسبتا مطلوبي در روند توسعه طرح ها و پيگيري اهداف اسناد بالادستي صنعت نفت در طرح ها بوده ايم .

وي گفت: اميدواريم با تقويت نقاط قوت، رفع اشكالات نسبي موجود و توسعه ظرفيت هاي شركت هاي ايراني، ثبت ركورد ها و حركت هاي جديدي را در اجراي اين دست از مگاپروژه ها شاهد باشيم.

  مدير عامل شركت ملي نفت سه طرح " مهر ماندگار گازي پارس جنوبي" را در زمره طرحهاي ويژه مورد نظر دولت ذكر كرد و گفت: اعضاي كنسرسيوم ها لازم است مطابق انتظارات دولت ، بهره برداري از طرحهاي مورد نظر را در چارچوب شاخص هاي استاندارد تعيين شده و براساس جدول زماني ، مورد تاكيد و تمركز قرار دهند.

وي عنوان كرد: شركت ملي نفت ايران مطابق گذشته حمايت ها و پشتيباني لازم خود را از اين جبهه كاري در حوزه هايي چون تامين مالي و نيز تسهيل در فرآيند اجرا به عمل خواهد آورد .

گزارش تصویری مرتبط

 


بازگشت به آخرين اخبار
   پذيرش حقيقت از بيان حقيقت سخت تر است.((هيچكاك))   
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company