1391/11/04
تنش های سیاسی صادرات ال ان جی قطر را تهدید می کند

تنش های سیاسی صادرات ال ان جی قطر را تهدید می کند


 
صندوق بین المللی پول (آی ام اف) اعلام کرد تنش های سیاسی منطقه، توقف صادرات ال ان جی قطر را ممکن است به همراه داشته باشد.

به گزارش نشریه پلاتس از دوبی، صندوق بین المللی پول (آی ام اف) اعلام کرد: خطر تنش های سیاسی منطقه ای و به دنبال آن توقف صادرات ال ان جی قطر، از جمله تهدیدهای بزرگ برای رشد اقتصادی این کشور به شمار می رود.

بنابر اعلام این صندوق، افت قیمت های موادهیدروکربوری، تحت فشار قرار گرفتن اعتبارهای خارجی و توقف ترانزیت ال ان جی از جمله خطرهای اصلی ناشی از افزایش تنش های سیاسی منطقه برای قطر است.

صندوق بین المللی پول همچنین گزارش داد: پیش بینی می شود به دلیل یکنواخت بودن تولید ال ان جی، تامین اعتبارهای خارجی قطر به طور چشمگیر کاهش یابد و افزایش هزینه های مالی، روند نزولی تولید و صادرات نقت خام این کشور را به همراه داشته باشد.

با این حال، چشم انداز اقتصاد قطر همچنان خوب باقی خواهد ماند و پیش بینی می شود بخش های غیر نفتی آن بهبود و توسعه یابد، ضمن آن که تورم احتمال دارد به تدریج و در میان مدت افزایش یابد.

آی ام اف اعلام کرد: قطر از بالا بودن قیمت های نفت و گاز و تولید و سیاست های انبساطی سود برده و هم اکنون دولت این کشور بر تنوع بخشی اقتصاد و رشد بخش های غیرهیدروکربوری از طریق سرمایه گذاری های زیرساختی تمرکز کرده است.

رشد اقتصادی قطر در سال 2012 به دلیل توسعه اندک بخش هیدروکربوری متوسط بوده است.

آی ام اف از قطر خواست تا یک طرح پیشنهادی در برابر خطرهای ناشی از افت و خیز قیمت های نفت و گاز و تحت فشار قراردادن اعتبارهای خارجی ارائه دهد.

قطر، عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) هم اکنون بزرگ ترین صادرکننده ال ان جی جهان است و بیشترین درآمد سرانه جهانی را دارد.

بر اساس ارزیابی های پلاتس، قطر ماه دسامبر سال 2012، روزانه 770 هزار بشکه نفت تولید کرده بود.


بازگشت به آخرين اخبار
  روز عدالت بر ظالم، سخت‌تر است از روز ظلم بر مظلوم.((امام علي (ع))  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company