1391/11/07
500 میلیون دلار اوراق سلف نفتی ارزی و ریالی به زودی منتشر می شود

500 میلیون دلار اوراق سلف نفتی ارزی و ریالی به زودی منتشر می شود


مدیرعامل بانک سپه گفت: 500 میلیون دلار اوراق سلف نفتی ارزی و ریالی پس از تایید بانک مرکزی به زودی منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل بانک سپه صبح امروز (شنبه 7 بهمن) در یک نشست خبری اظهار کرد: بانک سپه قابلیت انتشار 10 میلیارد دلار اوراق سلف نفتی را دارد که در مرحله اول 500 میلیون دلار به صورت ارزی و ریالی منتشر خواهد شد و سود این اوراق نیز از سوی وزارت نفت تضمین شده است.

دکتر رامین پاشایی فام با بیان این که اوراق سلف نفتی به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن پس از تایید نهایی بانک مرکزی در روزهای آتی منتشر خواهد شد، افزود: سرمایه گذاری مردم و خرید این اوراق، بهترین نوع سرمایه گذاری است که می تواند سود قابل توجهی را عاید خریداران کند.

مدیرعامل بانک سپه درباره مخالفت بانک مرکزی با انتشار این اوراق به خبرنگار شانا گفت: بانک مرکزی نگرانی ها و پرسش های خاص خود را دارد که با برگزاری جلسه های فشرده و رایزنی با مقام های این بانک، در حال برطرف کردن دغدغه های بانک مرکزی برای انتشار این اوراق هستیم.

پاشایی فام تصریح کرد: انتشار این اوراق قطعی است و امیدواریم مذاکرات ما با بانک مرکزی تا چند روز آینده نهایی شود و اوراق سلف نفتی را منتشر کنیم.

پاشایی فام با بیان این که سود این اوراق اندکی بیشتر از معادل نرخ ابزارهای موجود مانند اوراق مشارکت است، گفت: خریداران پس از سررسید این اوراق به طور یقین چه در بخش ارزی و چه در بخش ریالی، سود مناسبی دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل بانک سپه ادامه داد: پس از اعلام انتشار این اوراق، متقاضیانی از خارج از کشور نیز برای خرید اوراق سلف نفتی ابراز تمایل کرده اند و بانک سپه در کنار وزارت نفت با همکاری بسیار مناسب در انتظار تایید بانک مرکزی برای انتشار این اوراق است.

  • مشارکت گسترده بانک سپه در پروژه های صنعت نفت

مدیرعامل بانک سپه اظهار کرد: با وجود تحریم های همه جانبه غرب، این بانک عملکرد بسیار مطلوبی در یک سال گذشته داشته است و مشارکت در پروژه های صنعت نفت، یکی از موفقیت های این بانک به شمار می رود.

پاشایی فام افزود: صندوق انرژی بانک سپه، فعالیت قابل توجهی در مسیر توسعه صنعت نفت داشته و حدود 2 میلیارد دلار در 2 سال گذشته مصوب شده که 500 میلیارد آن عملیاتی شده است و به زودی جزئیات آن نهایی می شود.

وی با اشاره به مشارکت این بانک در ساخت مخازن نفتی نفت خام گفت: بانک سپه در طرح توسعه میدان دارخوین نیز سرمایه گذاری کرده است.

پاشایی فام تصریح کرد: پس از بهره برداری از مخازن ذخیره سازی، میزان و ظرفیت ذخیره سازی کشور چند برابر افزایش خواهد داشت.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار شانا مبنی بر نحوه تخصیص 500 میلیون دلار سهم مشارکت بانک سپه در پروژه های جدید نفتی گفت: این سرمایه گذاری در پروژه های کلیدی صنعت نفت انجام خواهد شد و افزون بر مشارکت در ساخت مخازن ذخیره سازی و توسعه میدان دارخوین، در سایر پروژه های صنعت نفت سرمایه گذاری می شود.


بازگشت به آخرين اخبار
  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company