1391/11/10
عملیات بازیابی جکت فاز 13 پارس جنوبی آغاز شد

عملیات بازیابی جکت فاز 13 پارس جنوبی آغاز شد


عملیات بازیابی جکت فاز 13 پارس جنوبی که صبح امروز به دلیل بروز حادثه در آبهای خلیج فارس غرق شده است با تشکیل کمیته پیگیری بحران متشکل از مدیران و کارشناسان فنی شرکت نفت و گاز پارس و شرکت صدرا در تهران و منطقه عسلویه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، در پی غرق شدن جکت 1820 تنی فاز 13 پارس جنوبی که صبح امروز بر اثر یک حادثه اتفاق افتاد ، کمیته پیگیری بحران در تهران و محل این پروژه تشکیل وبرنامه ریزی مرتبط با پیگیری فرایند های مربوط انجام شد.
قائم مقام شرکت نفت و گاز پارس با اعلام این خبر گفت: در پی بروز حادثه در شناور نصاب شرکت صدرا، جکت 1820 تنی این فاز در آخرین مراحل نصب در موقعیت دریایی خلیج فارس دچارسانحه شد اما خوشبختانه شناور نصاب و تمامی افراد حاضر در محل این پروژه در سلامت کامل به سرمی برند . شرکت صنعتی دریایی ایران( صدرا) پیمانکار و مجری پروژه طراحی، ساخت و نصب این سازه دریایی بوده است.

مهندس سپهر سپهری در این ارتباط عنوان کرد: پس از این حادثه بلافاصله شرکت نفت و گاز پارس در جهت حمایت و پشتیبانی از پیمانکار خود به منظور کنترل آثار این حادثه، با تشکیل کمیته بحران و به کارگیری تمامی ظرفیتهای فنی و پشتیبانی منطقه پارس جنوبی، برنامه ریزی های خود را در جهت پیگیری و مدیریت موثر این موضوع به عمل آورد .
وی گفت: مطابق تصمیمات اتخاذ شذه، به زودی با بهبود شرایط دریایی و آب و هوایی منطقه، اقدامات لازم در جهت بازیابی این سکو در اعماق 80 متری آبهای خلیج فارس آغاز خواهد شد . سپهری همچنین از تشکیل تیم های مجرب غواصی در آبهای عمیق خبر داد و افزود: این تیم تخصصی اکنون در حال بررسی مخازن غوطه وری جهت امکان سنجی بازیابی این سازه دریایی است که در صورت تایید چارچوب های فنی، اقدامات لازم مربوط به بازیابی به سرعت آغاز خواهد شد.

به گفته قائم مقام شرکت نفت و گاز پارس، در حال حاضر به دلیل بدی شرایط اقليمي و  آب و هوایی منطقه پارس جنوبی، مراحل مربوط به بازیابی جکت با کندی انجام می گیرد. مهندس سپهری با بیان اینکه تمامی مدیران و کارشناسان فنی بخش دریایی فاز 13 در محل پروژه حضور دارند افزود: این گروه به طور مستمر و مداوم با کمیته بحران در تهران در ارتباط هستند .

وی اعلام کرد: گروه دیگری به سرپرستی مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی جهت نظارت دقیق تر بر فرایند مراحل مدیریت این حادثه آماده اعزام به محل پروژه هستند که به محض بهبود شرایط اقلیمی، امشب یا صبح فردا به وسیله بالگرد به موقعیت فاز 13 اعزام خواهند شد .


بازگشت به آخرين اخبار
ساختار فعالیت هایتان را مرتبا بهبود ببخشید.
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company