1391/11/11
ساخت مته صخره اي حفاري چاه هاي نفت توسط متخصصان ايراني

ساخت مته صخره اي حفاري چاه هاي نفت توسط متخصصان ايراني


مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب از ساخت مته صخره اي 17.5 اينچي توسط متخصصان ايراني خبر داد، قطعه اي كه فن آوري ساخت آن تاكنون تنها در انحصار كشور آمريكا بوده است.

به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران، حميد بورد در مراسم افتتاحيه چهارمين نمايشگاه تخصصي نفت خوزستان با اشاره به مهم ترين دستاوردهاي شركت ملي مناطق نفتخيز در حوزه ساخت داخل از طراحي و ساخت كالاي استراتژيك مته صخره اي 17.5 اينچ خبر داد و گفت: تا پيش از اين ساخت اين نوع مته تنها در انحصار كشور آمريكا بود كه هم اكنون با توانمندي داخلي موفق به ساخت اين قطعه استراتژيك شده ايم.

وي افزود: مراحل ساخت مته هاي PCS نيز در دستور كار قرار گرفته و در چند ماه آتي خبرهاي خوبي در اين حوزه از سوي مناطق نفت خيز جنوب اعلام خواهد شد.
وي  به رويكرد همه جانبه اين شركت در جهت حمايت از سازندگان داخلي اشاره كرد و گفت: از سال 1380 تا پايان سال 1390 حدود 3 هزار و 800 قلم كالا و تجهيزات با صرفه جويي بيش از 170 ميليارد ريال از سوي سازندگان داخلي و استاني بومي سازي شده است، اين در حالي است كه در سال جاري قريب به 8 هزار قلم كالا در مراحل مختلف ساخت قرار دارند.
  • قرارداد 40 ميليارد دلاري ساخت رشته هاي تكميلي

بورد از ساخت رشته هاي تكميلي درون چاهي با فشار 10 هزار PSI خبر داد و گفت: امسال تمامي اقلام رشته هاي درون چاهي ساخته و تست هاي لازم انجام شده است و در اين رابطه قراردادي با يك شركت داخلي به ارزش 40 ميليارد دلار منعقد شده است.
وي با اشاره به ساخت و توليد انبوه تيغه هاي توربين هاي گازي گفت: توربين هاي رولز رويس، سولار سنتار، رستن، پاورتوربين GEC و همچنين محفظه احتراق توربين رولز رويس را از جمله تجهيزاتي كه در اين نمايشگاه در معرض ديد عموم قرار مي گيرد.
  • خريد 1300 ميليارد ريالي كالا از توليد كنندگان داخلي

بورد تصريح كرد: در سال 91 قريب به 1300 ميليارد ريال كالا و تجهيزات از سازندگان و توليدكنندگان داخلي خريداري شدند كه سهم سبد كالاي خوزستان حدود 300 ميليارد ريال بوده است.
بورد همچنين از برنامه اين شركت براي ساخت تلمبه هاي درون چاهي، مكشي، و الكتريكي و ساخت لوله هاي مغزي و جداري در سايز هاي مختلف خبر داد و گفت: طي سه سال گذشته اكثر قطعات و تجهيزات جنوب بومي سازي شده است.
مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب تصريح كرد: اين شركت تا پايان برنامه پنجم توسعه حدود 800 پروژه و 2 هزار قرارداد در برنامه كاري دارد.


بازگشت به آخرين اخبار
امام علي(ع):كسى كه مصيبتهاى كوچك را بزرگ بداند خداوند او را به مصيبتهاى بزرگ گرفتار كند.
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company