1391/11/11
توجه به ساخت داخل از ضرورت هاي توسعه پايدار صنعت نفت است

توجه به ساخت داخل از ضرورت هاي توسعه پايدار صنعت نفت است


رستم قاسمي وزير نفت كشورمان مي گويد: توجه به مقوله ساخت داخل در سال هاي اخير و استفاده از ظرفيت هاي سازندگان داخلي سبب شده بخش عمده نيازهاي صنعت نفت به دست متخصصان و صنعتگران ايراني توليد شود.


به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران به اهواز، رستم قاسمي امروز (دوشنبه 9 بهمن) در آيين گشايش چهارمين نمايشگاه تخصصي نفت خوزستان، توجه به ساخت داخل را از ضرورت هاي توسعه صنعت نفت خواند و گفت: در گذشته همه كالا و نيازمندي هاي صنعت نفت از خارج وارد مي شد و بخش زيادي از درآمدهاي حاصل از فروش نفت به خريد كالاهاي خارجي اختصاص مي يافت در حالي كه پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي، به ويژه در سال هاي اخير، توجه ويژه اي به ساخت داخل و استفاده از ظرفيت هاي سازندگان داخلي شده است و بخش عمده نيازهاي صنعت نفت به دست متخصصان و صنعتگران ايراني توليد مي شود.
قاسمي با اشاره به روند رو به رشد توسعه ميدان هاي مشترك خبر داد و گفت: هم اكنون قراردادهاي اين ميدان ها از آذر در استان ايلام گرفته تا ميدان هنگام در جزيره قشم در مراحل اجرايي قرار گرفته است.
وي از اجراي همزمان 19 فاز توسعه اي در ميدان مشترك پارس جنوبي خبر داد و گفت: در بخش پالايشگاهي نيز طرح توسعه پالايشگاه هاي شازند، تبريز، لاوان و اصفهان تا پايان امسال به بهره برداري مي رسد.
وزير نفت به اجراي طرح توسعه پالايشگاه ستاره خليج فارس در بندرعباس اشاره كرد و افزود: تا پايان دولت دهم، فاز نخست اين طرح كه هدف نهايي آن دستيابي به توليد روزانه 35 ميليون ليتر بنزين است راه اندازي مي شود كه با تحقق اين طرح ها، ايران به صادر كننده بنزين تبديل مي شود.
وي در ادامه توسعه شبكه هاي گاز و مجتمع هاي پتروشيمي در كشور را يادآور شد و اظهار كرد: با اهتمام ويژه به طرح ها و پروژه هاي در دست اجرا، اهداف برنامه پنجم توسعه براي توليد روزانه 5 ميليون و 500 هزار بشكه نفت و يك ميليارد و 400 ميليون متر مكعب گاز محقق مي شود و صادرات گاز و فرآورده هاي نفتي رشد قابل توجه خواهد يافت.
وي با اشاره به توانمندي هاي ارائه شده در چهارمين نمايشگاه نفت خوزستان و كيفيت و تنوع كالاها و تجهيزات ساخت داخل، برحمايت بيش از پيش از سازندگان و صنعتگران داخلي تاكيد كرد.
به گزارش NIOC چهارمين نمايشگاه تخصصي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي از سوي شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب با همكاري شركت نمايشگاه هاي بين المللي خوزستان از امروز تا 12 بهمن داير است.
در اين نمايشگاه بيش از 150 شركت و مجموعه بزرگ صنعتي از استان خوزستان و ساير استان ها كه در زمينه ساخت قطعات و تجهيزات صنعت نفت فعاليت مي كنند، به همراه تعدادي از شركت هاي زير مجموعه چهار شركت اصلي تابع وزارت نفت شامل شركت ملي نفت ايران، شركت ملي گاز ايران، شركت ملي پالايش و بخش فرآورده هاي نفتي ايران و شركت ملي صنايع پتروشيمي ايران حضور دارند.


بازگشت به آخرين اخبار
  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company