1391/11/11
بسیج تمام امکانات برای بازیابی جکت فاز 13 پارس جنوبی از عمق خلیج فارس

بسیج تمام امکانات برای بازیابی جکت فاز 13 پارس جنوبی از عمق خلیج فارس


دبیر کمیته بحران شرکت نفت و گاز پارس گفت: تمام امکانات برای بازیابی جکت فاز 13 پارس جنوبی از عمق 70 متری خلیج فارس در منطقه بسیج شده است.

دبیر کمیته بحران شرکت نفت و گاز پارس صبح امروز (چهارشنبه 11 بهمن) در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: 3 کمیته بحران در ستاد شرکت نفت و گاز پارس منطقه و محل پروژه تشکیل شده است و پیگیری عملیات بازیابی جکت فاز 13 پارس جنوبی در حال برنامه ریزی است.

مهندس مظاهر انصاری افزود: تیم غواصی و نیروهای عملیاتی در منطقه مستقر هستند اما با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی در موقعیت این جکت در خلیج فارس، امکان  فعالیت وجود ندارد ولی به محض مساعد شدن هوا فعالیت های مورد نظر آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط جوی امکان نشستن بالگرد بر روی شناورهای مستقر در منطقه وجود ندارد.

رئیس اچ اس یی شرکت نفت و گاز پارس اظهار کرد: این حادثه هیچ ربطی به تغییرات مدیریتی در شرکت نفت و گاز پارس ندارد و خبرهای منتشر شده در این ارتباط به هیچ عنوان صحت ندارد.

وی افزود: طراحی، ساخت، حمل و نصب جکت طبق قرارداد به عهده شرکت صدرا است و این شرکت نیز بر اساس تجربیات خوبی که در زمینه ساخت و نصب سازه های دریایی دارد عملیات ساخت و نصب جکت فاز 13 پارس جنوبی را در دست انجام داشت بنابراین هرگونه اظهار نظر و گمانه زنی در مورد علت این حادثه تا زمان بررسی های کارشناسی فاقد ارزش علمی و تخصصی است.

انصاری تصریح کرد: در زمان وقوع حادثه سازه با شناور هیچ ارتباطی نداشته است  و کلیه اتصالات جرثقیل نیز از سازه جدا بوده است. 

دبیر کمیته بحران شرکت نفت و گاز پارس افزود: غرق شدن و یا بروز حادثه در اجرای عملیات های نصب سازه های دریایی در سال های قبل و حتی در زمان حضور شرکت های خارجی نیز اتفاق افتاده و در این حادثه نیز تمام امکانات نفت و گاز پارس وشرکت پیمانکار برای بازیابی جکت آماده شده است.

وی با بیان این که پیش از حادثه تمام استعلام های لازم از سازمان هواشناسی اخذ شده بود، گفت: متاسفانه به علت طولانی شدن زمان نصب و بدی ناگهانی هوا این امکان وجود دارد که حادثه رخ داده باشد اما دلیل قطعی حادثه را نمی توان اکنون اعلام کرد.

انصاری افزود: در این حادثه هیچ گونه تلفات جانی نداشته ایم و برخی خبرها مبنی بر وقوع تلفات جانی به هیچ عنوان صحت ندارد.


بازگشت به آخرين اخبار
نکات جالب و پندآموز کتاب هايي را که مي خوانيد، در دفتري يادداشت کنيدودر موارد مناسب آنها را به کار ببرید.
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company