1391/11/11
روسیه کشتی ال ان جی بر مخصوص قطب می سازد

روسیه کشتی ال ان جی بر مخصوص قطب می سازد

  •   یک شرکت کشتی سازی روسی قصد دارد 4 کشتی ال ان جی بر بسازد.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، شرکت آلتک گروپ روسیه (Alltech group) اعلام کرد: شرکت یونایتد شیپ بیلدینگ روسیه (United Shipbuilding Corporation) قصد دارد حداقل 4 کشتی ال ان جی بر مخصوص قطب شمال برای پروژه ال ان جی پچورا (Pechora) در شمال روسیه بسازد.

دیمیتری بوسوف، رئیس شرکت آلتک گفت: در حال مذاکره با این شرکت کشتی سازی روس هستیم، ضمن آن که چند توافقنامه اولیه در این باره امضا کرده ایم.

وی با بیان این که در حال مذاکره برای ساخت 4 کشتی ال ان جی هستیم، افزود: ظرفیت حمل هر یک از این کشتی ها حدود 170 هزار تن است.

پروژه پچورا شامل توسعه دو میدان گازی کامژینسکویا و کورووینسکوی در منطقه خودمختار ننتس، ساخت یک کارخانه تولید ال ان جی و یک کارخانه تصفیه گاز است.

سرمایه گذاری های کلان در این پروژه 4.5 تا 12 میلیارد دلار برآورد شده است و به تولید ال ان جی آن که احتمال دارد بین 2.6 تا 8 میلیون تن در سال باشد، بستگی دارد.

امکان استفاده از مسیر دریای شمال می تواند بر برنامه های آینده پروژه های ال ان جی روسیه در قطب شمال از جمله پروژه اشتوکمان گازپروم و پروژه یامال ال ان جی شرکت نواتک روسیه تاثیر داشته باشد.

  • تصمیم گیری درباره صادرات مستقل شرکت نواتک در ماه فوریه

آرکادی دورکوویچ، معاون نخست وزیر روسیه گفت: تصمیم درباره اجازه صادرات مستقل ال ان جی به شرکت نواتک، دومین تولیدکننده بزرگ گاز روسیه، احتمال دارد تا اواخر ماه فوریه آینده گرفته شود.

وی افزود: گزینه ها و تاریخ های متفاوتی در این باره وجود دارد و وزارت انرژی روسیه بر این باور است که تصمیم گیری درباره صادرات مستقل ال ان جی شرکت نواتک می تواند تا اواخر ماه فوریه نهایی شود.

شرکت نواتک مجبور است گاز تولیدی خود را فقط در روسیه، جایی که قیمت های گاز از سوی دولت این کشور تنظیم می شود، بفروشد، زیرا دولت روسیه در سال 2006 انحصار صادرات گاز این کشور را به شرکت روسی گازپروم واگذار کرده است.


بازگشت به آخرين اخبار
گوردون کوپر: شب هر چقدر سياه و ظلماني باشد، اگر تحمل داشته باشيد، روز روشن به دنبال آن فرا مي رسد.
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company