1391/11/14
3800 قلم کالای مهم و پرمصرف صنعت نفت ساخت داخل شده است

3800 قلم کالای مهم و پرمصرف صنعت نفت ساخت داخل شده است

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: تاکنون از 8 هزار قلم کالای پرمصرف صنعت نفت در مناطق نفت خیز جنوب، 3 هزار و 800 قلم ساخت داخل شده است.

 به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب، مهندس احمد قلعه بانی در بازدید از چهارمین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در اهواز افزود: اهمیت قطعات و تجهیزاتی که با استفاده از توانایی ها و ظرفیت های سازندگان داخلی به ویژه در استان خوزستان بومی سازی و به تولید انبوه رسیده بیشتر از 4 هزار و 200 قلم کالای باقیمانده است.
 
قلعه بانی با اشاره به برپایی دهمین نمایشگاه تخصصی صنعت حفاری در دی ماه گذشته و تنوع قطعات و تجهیزات ساخت داخل در نمایشگاه پیش گفته، گفت: هم افزایی میان شرکت های نفتی و سازندگان و صنعتگران داخلی توفیقات بزرگی در خودکفایی صنعت نفت به همراه داشته است.
 
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به سفر اخیر خود به تبریز اشاره کرد و افزود: در این سفر که جمعی از مدیران شرکت های نفتی از جمله مناطق نفت خیز جنوب حضور داشتند با ظرفیت های بالای واحدهای صنعتی استان آذربایجان شرقی آشنا شدیم و این استان صنعتی نقش مهمی در تامین نیازهای صنعت نفت دارد.
 
وی اظهار کرد: توان و ظرفیت بالایی در استان های کشور برای عبور از مرز ساخت قطعات و تجهیزات و ورود به عرصه مجموعه سازی در صنایع از جمله نفت وجود دارد که باید با شناخت و ارزیابی های لازم به نحو مطلوب از این ظرفیت ها استفاده شود.
 
قلعه بانی در این ارتباط به تشکیل کنسرسیوم ها در خصوص ساخت دکل های حفاری و انواع پمپ ها اشاره کرد و گفت: با تامین منابع مالی و استفاده از توان و ظرفیت های سازندگان و تقویت کنسرسیوم ها می توان زمینه صدور کالا و خدمات را به خارج از کشور فراهم آورد.
 
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران توجه به نوسازی تجهیزات در حوزه فعالیت مناطق نفت خیز جنوب را کاری بزرگ دانست و با قدردانی از حسن توجه مدیران این شرکت به این امر، افزود: در شرکت های دیگر از جمله شرکت نفت فلات قاره و شرکت نفت مناطق مرکزی نیز این کار صورت گرفته و تحقق آن در تولید مستمر، ایمنی تجهیزات و کاهش حوادث احتمالی بسیار بااهمت است.


بازگشت به آخرين اخبار
هر روز حداقل یک ساعت از وقت تان را به مطالعه در مورد زمینه کاری تان اختصاص دهید. این کار موجب برتری شما در بین رقیب هایتان می شود.
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company