1391/11/14
8 محصول نانو ساختار کربنی پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی شد

8 محصول نانو ساختار کربنی پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی شد

هشت محصول نانوساختار کربنی پژوهشگاه صنعت نفت در جریان بازدید امروز رئیس جمهور از پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار شانا، دکتر وحید حدادی اصل طرح‌های رونمایی شده توسط رئیس‌جمهوری را گرافن، اکسید گرافن، گرافن نانو متخلخل، نانو لوله‌ تک دیواره، نانو لوله چند دیواره، نانو کربن، کربن نانو بال و نانو فیبر کربنی اعلام کرد و گفت: هم‌اکنون این 8 محصول از مراحل آزمایشگاهی خارج شده‌ و به مرحله تولید صنعتی رسیده‌اند.

وی با بیان این که این محصولات علاوه‌ بر کاربرد در صنعت نفت در دیگر صنایع کشور نیز کاربرد دارند، گفت: در حال حاضر توانایی تولید برخی از این محصولات تا 100 کیلو در روز را داریم.

رئیس جمهوری همچنین صبح امروز از مجموعه جدید پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان یکی از پروژه های مهر ماندگار صنعت نفت بهره برداری کرد. این مجموعه دارای سه پردیس «بالادست»، «پایین دست» و  « انرژی و محیط زیست» است.

در پردیس بالادست مطالعات مربوط به علوم زمین، مخازن نفت و گاز، مهندسی نفت در توسعه میادین و در پردیس پایین دست پژوهش های مربوط به حوزه کاتالیست، نانو فناوری، پالایش و فراورش نفت، فراورش و انتقال گاز و دانش فنی تولید فرآورده های شیمیایی و پلیمری انجام می شود.

این پژوهشگاه که در خاورمیانه رتبه برتر مراکز پژوهشی را دارد و در میان مراکز جهانی نیز به عنوان پنجمین مرکز پژوهشی معتبر شناخته می شود 120 عنوان اختراع ثبت کرده که 74 عنوان در این میان برای توسعه و درآمدزایی به توسعه دهندگان واگذار شده است.

پژوهشگاه صنعت نفت دارای 300 آزمایشگاه تخصصی و مرجع است و 16 پژوهشکده و مرکز پژوهشی دارد همچنین در این پژوهشگاه 5 واحد نیمه صنعتی بزرگ شامل واحدهای غیرصنعتی، مراکز انرژی حفاظت صنعتی و محیط زیست، پالایش نفت و فراورده های پلیمری، تبدیل نفت خام سنگین به سبک، نانو کاتالیست ها، گاز و کارگاه ها و انبارهای مواد شیمیایی وجود دارد.

از مهم ترین طرح های در دست اجرا و دانش بنیان پژوهشگاه صنعت نفت می توان به توسعه استفاده از نانو سیمان های سبک، احیای چاه های مرده نفت، پژوهش های میدانی درباره خوردگی و رسوب زدایی از خطوط لوله و تاسیسات فراورشی، شیرین سازی گاز، تولید بنزین با اکتان بالا، تولید نانولوله های کربنی و روش های کنترل و رفع آلودگی های هوا، خاک و آب اشاره کرد.


بازگشت به آخرين اخبار
از زندگي بيم نداشته باشيد، زيراازراه مشقت وبردباريست که به زندگي علاقه پيداميکنيم.داستايوسکي
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company