1391/11/14
تصویب قرارداد ساخت خط لوله ایران - پاکستان امید بخش است

تصویب قرارداد ساخت خط لوله ایران - پاکستان امید بخش است


 موسسه نظارت بر اقتصاد پاکستان اعلام کرد تصویب قرارداد ساخت خط لوله آی پی بسیار امید بخش است.

به گزارش پایگاه اینترنتی پاکستان تودی از اسلام آباد، موسسه نظارت بر اقتصاد پاکستان (پی یی دبلیو) پنج شنبه (12 بهمن) اعلام کرد اقدام های اخیر دولت پاکستان از جمله تصویب قرارداد ساخت خط لوله ایران-پاکستان و واگذاری مدیریت بندر گوادر به یک شرکت چینی بسیار امید بخش است.

با وجود فشارهای آمریکا، دولت پاکستان چهارشنبه (11 بهمن) قرارداد 1.5 میلیارد دلاری با ایران برای ساخت بخش پاکستانی خط لوله واردات گاز از ایران به طول 785 کیلومتر را تصویب کرد.

مرتضی موقال، رئیس موسسه نظارت بر اقتصاد پاکستان گفت: این اقدام ها پاکستان را در احیا و بهبود اقتصادش که رو به زوال است، یاری می دهد.

وی افزود: همکاری چینی ها در پروژه ساخت خط لوله ایران-پاکستان سبب می شود که این پروژه زودتر از زمان مقرر به بهره برداری برسد.

موقال یادآور شد: خط لوله آی پی خدمت بزرگی به پاکستان و شهروندان پاکستانی که با بحران انرژی مواجه هستند، به شمار می رود.

وی همچنین از صبر و بردباری تهران در اجرای این پروژه که مدت ها به دلیل فشار آمریکا بر اسلام آباد به تاخیر افتاده بود، تمجید کرد.

این مقام ارشد اظهار کرد: واگذاری توافقنامه مدیریت بندر گوادر از شرکت سنگاپوری پی اس ای (Port of Singapore Authority  )به شرکت چاینا اورسی پورت هلدینگ (China Overseas Port Holding  ) سبب جذب سرمایه گذاری های بیشتر، فراهم کردن فرصت های شغلی برای مردم بلوچستان و نزدیک تر شدن روابط پاکستان و چین می شود.

دولت پاکستان اعلام کرد: حط لوله آی پی جز منافع ملی پاکستان قرار می گیرد و باید در زودترین زمان ممکن تکمیل شود.

قرار است ایران 500 میلیون دلار اعتبار مالی ساخت بخش پاکستانی خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان را تامین کند و باقیمانده آن از سوی اسلام آباد و از طریق جمع آوری مالیات از مصرف کنندگان داخلی گاز تامین شود.


بازگشت به آخرين اخبار
بزرگ فكر كن، كوچك عمل كن، همین حالا شروع كن.
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company