1391/11/18
آغاز بهره برداری از واحد تولید ال پی جی پالایشگاه فجرجم در بهار 92

آغاز بهره برداری از واحد تولید ال پی جی پالایشگاه فجرجم در بهار 92

رئیس امور مهندسی تولید شرکت ملی گاز ایران از بهره برداری واحد تولید گاز مایع (ال پی جی) در بهار سال آینده خبر داد.

منوچهر طاهری در حاشیه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دولت در گفت و گو با خبرنگار شانا افزود: براساس آخرین گزارش های دریافتی از شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران) به عنوان مجری، این طرح با پیشرفت 97 درصدی به آخرین مراحل خود برای راه اندازی نزدیک شده است.

وی گفت: تنها بخش باقی مانده از طرح احداث واحد ال پی جی در پالایشگاه فجرجم، سیستم کنترلی آن است.

هدف از اجرای طرح احداث تولید واحد ال پی جی در پالایشگاه فجرجم تولید روزانه 200 تن گاز مایع ( 73 هزار تن در سال) و 80 تن میعانات گازی( 29200 تن مایعات گازی) است.

برای ذخیره سازی این محصول (ال پی جی) چهار مخزن 700 تنی نیز در این پالایشگاه ساخته شده است.

اجرای این طرح نقش بسزایی در حذف حذف آلاینده های زیست محیطی ناشی از سوختن گاز در مشعل های پالایشگاه خواهد داشت.

طرح تولید ال پی جی در پالایشگاه فجر جم، در دو فاز اجرایی شده که نصب و راه اندازی چهار مخزن با مجموع ظرفیت 2800 تن گاز مایع، فاز نخست و نصب و راه اندازی واحد تولید ال پی جی فاز دوم آن است.

ال پی جی محصول فرعی پالایش گازطبیعی و پالایش نفت خام است. این گاز در دمای 21 درجه سلسیوس با فشار هشت کیلوگرم بر سانتیمتر مربع به مایع تبدیل می شود.

تولید روزانه 200 تن ال پی جی در پالایشگاه فجرجم، علاوه بر جلوگیری از هدررفت گازهای مایع، درآمدزایی قابل توجهی برای چرخه اقتصادی کشور ایجاد خواهد کرد.بازگشت به آخرين اخبار
  طرز لباس پوشیدن شما به کسب موفقیت تان کمک می کند. ظاهر شما بسیار مهم است. مردم بر اساس ظاهرتان در مورد شما قضاوت می کنند.   
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company