1391/11/18
مدیریت دانش، پایه‌ اقتصاد دانش بنیان است

مدیریت دانش، پایه‌ اقتصاد دانش بنیان است

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به این که مدیریت دانش پایه‌ اقتصاد دانش بنیان است، تاکید کرد: مدیریت دانش محور باید بیش از اینها در کشور جدی گرفته شود.


به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر سعید سهراب‌پور که در اختتامیه‌ی دومین دوره‌ی جایزه جهانی سازمان دانشی برتر سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: تاکنون بسیار به مدیریت دانش در کشور کم توجهی و جفا شده است و در حالی که بسیاری از نخبگان دنیا در رشته‌های حقوق، مدیریت و اقتصاد تحصیل می‌کنند در کشور ما به این سه رشته و شاخه‌های آنها کم توجهی می‌شود.


وی با اشاره به تاسیس دانشکده‌ی مدیریت در دانشگاه صنعتی شریف در چند سال پیش تصریح کرد: دانشگاه شریف با این کار به عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور نشان داد که رشته مدیریت از رشته‌های تراز اول است و نباید نیروهای دست چندم وارد آن شود. این دانشکده باعث شد که تعداد زیادی از نخبگان به رشته مدیریت علاقمند شوند و تحصیلات تکمیلی خود را در این رشته ادامه دهند.


رییس دفتر ارزیابی سازمان‌های دانشی با اشاره به این که دانشگاه صنعتی شریف نمایندگی جایزه‌ی جهانی make در ایران را به عهده گرفته است،‌ گفت:‌ امسال در دومین دوره‌ی برگزاری ۴۲ سازمان در ارزیابی‌ها شرکت کرده‌اند و بر اساس ۱۵۰ شاخص جایزه‌ی بین‌المللی سنجیده شدند.


سهراب‌پور با اشاره به این که از میان پنج سازمان انتخاب شده سه سازمان به ارزیابی‌های آسیایی معرفی می‌شوند، اظهار کرد:‌ با این که ایران نسبت به کشورهای دیگر آسیا و دنیا در زمینه‌ی مدیریت دانش ضعف‌های بسیاری دارد اما شرکت در دوره‌های آسیایی می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت و توجه سازمان‌ها به مدیریت دانش باشد.


قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان افزود: شرکت‌کنندگان در دوره‌ی دوم نسبت به دوره‌ی نخست ۶۲ درصد افزایش داشتند که باز هم می‌تواند بیشتر از این باشد چرا که این مسابقات در ایران در اول راه است.
بازگشت به آخرين اخبار
  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون  
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company