1391/11/21
معاون وزیر نفت: ۴۰ هزار نفر قرارداد مستقیم بستند، طرح ادامه دارد

معاون وزیر نفت: ۴۰ هزار نفر قرارداد مستقیم بستند، طرح ادامه دارد

معاون توسعه منابع انسانی وزارت نفت گفت: با آغاز طرح ساماندهی نیرو‌های پیمانکار در صنعت نفت نزدیک به 40 هزار نفر از کارکنان ارکان ثالث قرارداد مستقیم بستند و پیش بینی می‌شود در سال آینده ۲۰ تا ۳۰ درصد به این عدد اضافه شود.کریم سلحشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار شانا درباره آخرین اخبار طرح ساماندهی نیرو‌های پیمانکاری در صنعت نفت، گفت: این طرح کماکان جاری است و در بازه‌های زمانی یک ساله که از تاریخ یک فروردین 91 اجرای آن آغاز شده، استمرار دارد.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت درباره ادامه فرایند طرح ساماندهی نیرو‌های پیمانکاری افزود: از ابتدای سال 92 شرایط کارکنان ارکان ثالث دوباره بررسی می‌شود و چنانچه شرایط معین شده در بخشنامه‌ها از سوی کارکنان ارکان ثالث تحصیل شده باشد مشمول این طرح خواهند شد.

سلحشور درباره آخرین آمارهای به دست آمده از طرح ساماندهی نیرو‌های پیمانکاری، تصریح کرد: تاکنون در قالب این طرح با حدود چهل هزار نفر از نیروهای ارکان ثالث قرار داد مستقیم بسته شده است و احتمال می‌رود با عقد قراردادهای مستقیم در سال ۹۲ این عدد بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.

معاون وزیر نفت به ویژگی‌های منحصر به فرد از جمله آمار بالای نیروهای ارکان ثالث در صنعت نفت با توجه به گستردگی این صنعت نسبت به دیگر سازمان‌ها اشاره کرد و افزود: هیچ دستگاه اجرایی در کشور شامل چنین شرایطی نیست.

وی در ادامه به هماهنگی‌های انجام شده با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری به منظور تسهیل و سرعت بخشی در طرح ساماندهی نیروهای پیمانکاری در صنعت نفت اشاره و تصریح کرد: بعد از سال‌ها در صنعت نفت، کار مطالعاتی- علمی و دقیق در حوزه منابع انسانی انجام شد و مشاغل به دو بخش تقسیم شد، مشاغلی که از روز اول نمی‌بایست برون سپاری شوند و مشاغلی که باید برون سپاری شوند، از همین رو اولویت «یک» عقد قراردادهای مستقیم به بخشی داده شده که از روز اول نمی‌بایست برون سپاری در آن‌ها انجام می‌گرفت.

به گزارش شانا، وزیر نفت در تیرماه سال جاری به ‌منظور سهولت و تسریع در بررسی و تصمیم‌گیری در حوزه معاونت توسعه منابع انسانی، معاون خود دکتر کریم سلحشور را به عنوان نماینده تام‌الاختیار خود در این حوزه منصوب کرد.

در سال 91 معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت در کنار طرح ساماندهی نیرو‌های پیمانکار، سفرهای ادواری خود را از مناطق عملیاتی صنعت نفت آغاز و با ارتباط چهره به چهره با کارکنان مناطق عملیاتی رسیدگی به مسائل نیروی انسانی صنعت نفت دراین مناطق را جزء اولویت‌های خود قرار داده است.

سلحشور کار کردن در این مناطق را همانند با جهاد در جبهه‌های دفاع مقدس دانست و تاکید کرد: کار کردن در مناطق عملیاتی هیچ تفاوتی با جبهه‌های دفاع مقدس ندارد و آنچه مسلم است اینکه وحدت انسان‌ها چه در تهدیدهای زمان جنگ و چه در تهدید‌های حال حاضر، باعث موفقیت انقلاب اسلامی شده است و اگر وحدت میان منابع انسانی حفظ شود، برنامه‌ها قابل تحقق است زیرا افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز با تکیه بر منابع انسانی محقق خواهد شد.
 
بازگشت به آخرين اخبار
  وقتى زندگي برايت سخت شد يادت باشه درياى آرام ناخداي قهرمان نمي سازد.   
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company