1393/11/28
تسنيم: راه‌اندازی یک ساله ۶واحد فاز ۱۲ پارس جنوبی فراتر از معجزه است

تسنيم: راه‌اندازی یک ساله ۶واحد فاز ۱۲ پارس جنوبی فراتر از معجزه است

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان این که فاز ۱۲ پارس جنوبی به پایان کار خود رسیده است، افزود: ردیف (ترین) ششم این فاز، یک بامداد وارد شبکه سراسری شد و هم اکنون فاز ۱۲ به ظرفیت پالایشی کامل رسیده است
 به گزارشخبرگزاری تسنیم، رکن الدین جوادی درباره این که فاز 12 پارس جنوبی چه زمانی به طور رسمی افتتاح می شود، گفت: قرار است این فاز نیمه نخست اسفندماه بصورت رسمی افتتاح شود.
محمد جواد شمس، مدیرعامل شرکت پتروپارس پیشتر گفته بود: راه‌اندازی شش واحد در طول یکسال، چیزی فراتر از معجزه است که جز با اعتقاد راسخ و باور به «توانستن» محقق نمی‌شد.
وی با بیان این که با وجود تنگناهای مالی، شرکت ملی نفت ایران تا حد امکان با حمایت خود سبب شد تا عملیات اجرا استمرار داشته باشد، گفت: پالایشگاه گازی مثل یک کارخانه کوچک نیست که شش ماهه راه اندازی شود، در طول یکسال اخیر مدیریت کلان وزارت نفت مجدانه پیگیر کار بود تا شش واحد پالایشگاه راه اندازی شد و علاوه بر آن، یک ردیف بازیابی گوگرد نیز به بهره‌برداری رسید.
شمس با بیان این‌که فاز 12 پارس جنوبی به تنهایی تقریبا چهار درصد از کل گاز میدان پارس جنوبی و کمی کمتر از یک درصد از کل گاز جهان را در خود جای داده است، تصریح کرد: این پروژه در ابعاد نیروی انسانی، سرمایه گذاری، میزان سودآوری برای کشور و ... بزرگترین پروژه تاریخ صنعت کشور است.
وی با تاکید بر این‌که ارزش محصولات تولید شده فاز 12، ماهانه بیش از 327 میلیون دلار است، گفت: میزان کل تولید گاز شیرین این فاز حدود شش میلیون تن و میزان میعانات گازی تولیدی نیز بیش از هشت میلیون و 800 بشکه بوده که درآمد حاصل از این محصولات تاکنون بیش از یک میلیارد و 500 میلیون دلار برای کشور بوده است.
عکس اضافی خبر


بازگشت به آخرين اخبار

 
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company