1393/12/04
تزریق گاز شیرین در فاز ١٢ از مرز ٧٣ میلیون مترمکعب گذشت

تزریق گاز شیرین در فاز ١٢ از مرز ٧٣ میلیون مترمکعب گذشت

رکورد تزریق گاز شیرین در فاز ١٢ پارس جنوبی دوشنبه (٤ اسفندماه) شکسته شد و از مرز ٧٣ میلیون مترمکعب فراتر رفت.

رسول فلاح نژاد، مجری طرح توسعه فاز ١٢ امروز در جریان بازدید خبرنگاران از پالایشگاه خشکی فاز ١٢ پارس جنوبی گفت: با شکسته شدن رکورد تزریق گاز شیرین در فاز ١٢ پارس جنوبی، امروز ٧٣ میلیون مترمکعب گاز به شبکه سراسری تزریق شد.

وی با بیان این که یکشنبه (سوم اسفندماه) ٧١ میلیون مترمکعب گاز به شبکه سراسری تزریق شده بود، افزود: گازهای سه سکوی A، B، C و بخشی از گاز فازهای ٦ تا ٨ میدان گازی پارس جنوبی پس از فرآورش به شبکه سراسری کشور تزریق می شود.

فلاح نژاد پروژه فاز ١٢ پارس جنوبی را از نظر سرمایه گذاری و درآمد بزرگترین پروژه صنعت نفت دانست که به مسائل محیط زیست در آن توجه ویژه ای شده است.

فلاح نژاد یادآور شد: از تیرماه امسال تاکنون ١٠ میلیون بشکه میعانات گازی در هشت نوبت از این فاز صادر شده است.

مجری فاز ١٢ پارس جنوبی میزان بازیافت گوگرد در این فاز را ٩٩,٦ درصد اعلام کرد و گفت: مشعلهای فاز ١٢ پارس جنوبی به لحاظ رعایت مسائل زیست محیطی، در دریا و در مسیر باد نصب شده اند.

وی ادامه داد: ٦٧ درصد از گاز تزریق شده از فاز ١٢ پارس جنوبی از سکوی های این فاز تولید شده است و ٣٣ درصد آنها نیز از فازهای ٦ تا ٨ تامین می شود.

فلاح نژاد با بیان این که براساس برنامه ریزی انجام شده پالایشگاه خشکی باید روزانه ٧٥ میلیون مترمکعب گاز به شبکه سراسری تزریق کند، اظهار کرد: امروز توانستیم از فاز ١٢ پارس جنوبی ٧٣ میلیون مترمکعب گاز به شبکه سراسری تزریق کنیم.
به گفته وی، امروز حدود ٣٩٠ میلیون مترمکعب گاز از میدان گازی پارس جنوبی به شبکه سراسری تزریق می شود که این میزان پارسال ٢٨٥ میلیون مترمکعب بود.

 


بازگشت به آخرين اخبار

 

 

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company