1394/10/21
شعبانپور:‌ تأمین منابع مالی مهمترین دغدغه مجریان فازهای پارس جنوبی

شعبانپور:‌ تأمین منابع مالی مهمترین دغدغه مجریان فازهای پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: مجریان فازهای باقیمانده پارس جنوبی، تنگناهای مالی پیش روی اجرای طرحهای این مگا پروژه را با رئیس‌جمهوری در میان گذاشتند.

علی‌اکبر شعبانپور، (دوشنبه، ٢١ دیماه) پس از دیدار مشترک رئیس‌جمهوری با مدیران صنعت نفت در پاویون فرودگاه خلیج‌فارس درباره مهم‌ترین محورهای این دیدار به خبرنگار شانا گفت: این دیدار با حضور مجریان فازهای باقیمانده پارس جنوبی ( فازهای ٢٠، ٢١، ١٧، ١٨ ، ١٤، ١٣) برگزار شد.

وی بابیان این‌که در این دیدار مجریان فازها، مشکلات پیش روی طرحها را با رئیس‌جمهوری در میان گذاشتند، افزود: تأمین منابع مالی و مشکلات ناشی از تحریمها، مهمترین دغدغه‌ای مجریان فازهای پارس جنوبی بود.

شعبانپور بابیان این مطلب که رئیس‌جمهوری در این دیدار بر لغو تحریمها در آینده نزدیک تأکید کرد، گفت: پس از برداشت شدن تحریمها شرایط بهتری برای کشور به وجود خواهد آمد.

بر اساس این گزارش، فازهای ١٥ و ١٦ پارس جنوبی روز دوشنبه (٢١ دیماه) به‌صورت رسمی از سوی حسن روحانی، رئیس جمهوری با حضور وزیر نفت و مدیران ارشد نفتی افتتاح شد.

هدف‌ از توسعه‌ فازهای ١٥ و ١٦ پارس جنوبی، تولید روزانه‌ ٥٦,٦ میلیون‌ مترمکعب‌ گاز طبیعی‌، ٧٥ هزار بشکه‌ میعانات‌ گازی‌،٤٠٠ تن‌ گوگرد و تولید سالانه‌ ١.٠٥ میلیون‌ تن‌ گاز مایع "LPG" (پروپان و بوتان) و یک میلیون‌ تن‌ اتان‌ برای تامین‌ خوراک‌ واحدهای‌ پتروشیمی‌ است؛ با افتتاح این فازها پس از ٩ سال، روزانه ٢٠ میلیون دلار به درآمد ارزی کشور اضافه می شود.

این گزارش می افزاید: با توجه به کمبود خوراک گاز اتان در مجتمعهای پتروشیمی کشور، راه اندازی این فازها می تواند تحولی سازنده در بحث خوراک پتروشیمی ها ایجاد کند.

کنسرسیومی از شرکتهای ایرانی متشکل از شرکتهای آریا نفت شهاب، تاسیسات دریایی، ایزوایکو، صف و حفاری دانا به راهبری شرکت آریا نفت شهاب مجری توسعه بخشهای خشکی و دریایی این پروژه بوده است.
 

 


بازگشت به آخرين اخبار

 

 

|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company