1395/03/27
انجام موفقیت آمیز بارگیری سه پایه مشعل فاز 13

انجام موفقیت آمیز بارگیری سه پایه مشعل فاز 13

در راستای ظرفیت سازی توسعه و بهره برداری از فازهای دارای اولویت پارس جنوبی، جکت سه پایه مشعل 13A با انجام تغییرات مهندسی لازم برای نصب در موقعیت فراساحلی 18B فازهای 17 و 18 پارس جنوبی آماده گردید.
مجری فاز 13 پارس جنوبی با اعلام این خبر عنوان کرد: با توجه به اولویت تعیین شده در راه اندازی فازهای گازی پارس جنوبی و نیز آماده نبودن سه پایه مشعل بخش B فاز 18 ، مشعل ساخته شده 13A متعلق به فاز 13 میدان مشترک با انجام اصلاحات و تغییرات مهندسی لازم، آماده انتقال و نصب در موقعیت 18B شد .

مهندس پیام معتمد گفت: این برنامه در راستای پشتیبانی موثرتر از فازهای اولویت دار و با توجه به لزوم نصب همزمان سه پایه مشعل و عرشه 18B از سوی مدیریت ارشد شرکت نفت و گاز پارس اتخاذ شده است تا در سال جاری امکان تحقق تولید از بخش مخزنی باقیمانده این فاز فراهم گردد .
وی افزود : تغییرات لازم روی جکت یاد شده در مدت کمتر از یک ماه با کار شبانه روزی در یارد شرکت صدرا انجام گرفته است به گونه ای که پیشرفت ساخت این سه پایه طی این مدت از 83 به 100 درصد رسید.
به گفته وی، از هفته گذشته با اتمام عملیات ساخت، حمل این سه پایه با وزن بیش از 400 تن با دستگاههای حمل خاص به سمت اسکله جزیره صدرا انجام شده و اکنون توسط جرثقیل HL5000 برای انجام مهاربندی بر روی بارج آرتمیس 11 قرار داده شده است.

مجری فاز 13 پارس جنوبی گفت: عملیات مهاربندی این سه پایه به همراه شمع های آن که وزنی حدود 480 تن دارند تا پایان هفته جاری انجام خواهد شد و سه پایه ساخته شده آماده حرکت به سمت میدان پارس جنوبی برای نصب در موقعیت 18B خواهد شد.

مهندس معتمد با اشاره به اعمال مدیریت یکپارچه طرحهای توسعه پارس جنوبی در شرکت نفت و گاز پارس، افزود: فازهای پارس جنوبی با توجه به نیازهای خاص به ویژه از نظر مواجهه با برخی محدودیتهای سالهای گذشته ، در مقاطع مختلف، زمینه هم افزایی و پشتیبانی از یکدیگر به خصوص در کمک به راه اندازی طرح های دارای پیشرفت بیشتر با رویکرد استفاده حداکثری از منابع و منافع میدان مشترک را فراهم آورده اند که فاز 13 در این بخش یکی از طرحهای پیشرو بوده است.بازگشت به آخرين اخبار


 
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company