1395/09/19
تكميل زنجيره تولید فاز نخست طرح هاي باقيمانده پارس جنوبي تا اواسط سال آينده

تكميل زنجيره تولید فاز نخست طرح هاي باقيمانده پارس جنوبي تا اواسط سال آينده

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: تا اواسط سال ٩٦ ، زنجیره تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز از هریک از فازهای 13 و 22،23 و 24 پارس جنوبی تكميل می شود.

به گزارش روابط عمومی شركت نفت و گاز پارس محمد مشکین فام ، به همراه تیم کنترل پروژه این شرکت، روزهای چهار شنبه و پنجشنبه ( 16 و 17 آذر ماه) در چارچوب بازدیدهای هفتگی خود از طرح هاي درحال توسعه واقع در منطقه يك و دو پارس جنوبی بازديد كرد .

مديرعامل شركت نفت و گاز پارس در جريان اين بازديد و در نشست مشترک با پیمانکاران طرح های 13، 14 و 22 تا 24 پارس جنوبی اهم برنامه های کاری پیمانکاران این طرح ها را با محوریت توسعه بخش پالایشگاهی مورد ارزیابی قرار داد و راهكارهاي مرتبط با اجراي به موقع اين بخش از پروژه ها را به واحدهاي ساخت و اجرا اعلام كرد.

وي به برنامه زمانبندي اجرا و راه اندازي اين پروژه ها اشاره كرد و گفت : انتظار می رود با توجه به تزریق نقدینگی، افزایش حجم کالاهاي مورد نياز و تقویت پیمانکاران اجرایی توسط کنسرسیوم این دو طرح ، راه اندازي بخش هايي از فازهاي ١٣ و ٢٢ تا ٢٤ را تا اواسط سال 96 شاهد باشیم.

مشکین فام با اشاره به اینکه اهداف مورد نظر کارفرما مطابق پیشرفت های این پروژه ها توسط تیم کنترل پروژه شرکت نفت و گاز پارس بطور مستمر کنترل و ارزیابی می شود ، اظهار داشت: بر همین مبنا یک سری سنگ بنا و برنامه هاي اساسي به صورت ماهانه تهیه شده و به منظور نظارت دقيق بر فعاليت ها ، ارزیابی این اهداف بصورت مرحله ای و پلکانی صورت می گیرد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس تاکید کرد که اجرای واقعی این پروژه ها و افزایش پیشرفت در مراحل ساخت، مستلزم همکاری و حضور مداوم حوزه هاي مدیریتی پیمانکاران در محل ساخت پروژه و تشکیل جلسات کارگاهی آن ها با بدنه اجرایی به منظور سرعت بخشيدن به اجراي طرح هاي مورد نظر است.

مشكين فام با بيان اينكه درحال حاضر روند توسعه بخش هاي پالايشگاهي نسبت به حوزه فراساحل اين فازها از تحرك نسبي بيشتري برخوردار است ، افزود: دستيبابي به زنجيره توليد يك فاز استاندارد در هركدام از اين طرح ها بر اساس برنامه زمانبندي اعلام شده، نيازمند شكل گيري فرايندهاي توسعه اي متوازن ميان اين حوزه هاي كاري است.

همچنین در بازدید مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از پالایشگاه فاز ۱۴ مقرر شد پیمانکار این طرح ضمن تقویت بدنه نظارتی خود نسبت به تعیین تکلیف پیمانکاران اجرایی بخشهای مختلف پالایشگاه اقدام فوری انجام دهد، به گونه ای که تا اواسط دی ماه سال جاری فعالیتهای اجرایی به طور یکپارچه در تمام نواحی آغار شود.


بازگشت به آخرين اخبار
|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company