اخبار و مقالات

 

تاریخ: 1395/11/19
اولين مركز پزشكي از راه دور دريايي در سكوي فاز يك به بهره برداري رسيد

اولين مركز پزشكي از راه دور دريايي در سكوي فاز يك به بهره برداري رسيد

اولين مركز پزشكي از راه دور (تله مدیسین )دریایی کشور، در مرکز درمانی سکوی فاز یک پارس جنوبی راه اندازي شد

به گزارش روابط عمومي آيين افتتاح اولين مركز پزشكي از راه دور (تله مدیسین )دریایی کشور، در مرکز درمانی سکوی فاز یک پارس جنوبی صبح امروز (۱۹ بهمن ماه) با حضور مدیران عامل شركت نفت و گاز پارس، سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، شرکت ملی خطوط لوله و مخابرات نفت و جمعی از مديران ارشد صنعت نفت در ساختمان مرکزی بهداشت و درمان تهران برگزار شد.

در اين مراسم مديرعامل شركت نفت و گاز پارس اظهار كرد: در مدت ١٥ سال راهبري سكوهاي دريايي امكان ارتباط كاركنان سكو با بخش خشكي فراهم نبوده است كه خوشبختانه با راه اندازي اين سيستم ، بخش عمده اي از نيازهاي پزشكي در بخش سكوها رفع خواهد شد.

محمد مشكين فام با بيان اينكه راه اندازي سيستم پزشكي از راه دور تاثير مطلوبي بر سلامت جسمي و رواني كاركنان سكو خواهد داشت افزود: از طريق اين مركز، كاركنان سكو مي توانند از خدمات مشاوره و پزشكي موجود در مراكز معتبر درماني استفاده كرده و بدون دغدغه در راستاي وظيفه مهم برداشت گاز از ميدان پارس جنوبي گام بردارند.

مشكين فام ادامه داد: خوشبختانه علاوه بر سكوي فاز يك ، تمامي سكوهاي پارس جنوبي به فيبر نوري متصل هستند، از اين رو كاركنان ساير سكوها هم مي توانند از خدمات اين مركز از راه دور استفاده كنند.

مديرعامل شركت نفت و گاز پارس راهبري سكوهاي گازي را وظيفه اي بسيار حساس و راهبردي توصيف و تاكيد كرد: كاركنان سكوهاي دريايي باوجود شرايط سخت كاري، اجازه نمي دهند حتي يك ميليون متر مكعب از ميزان گاز توليدي كشور درپارس جنوبي كاسته شود.

مديرعامل بهداشت و درمان صنعت نفت نيز در اين مراسم با اشاره به اينكه تلفيق علم پزشكي با تكنولوژي هاي روز دنيا باعث ارتقاي اين علم شده است گفت: هم اكنون سيستم تله مديسين به عنوان يكي از نتايج اين تلفيق ، از موثرترين راه هاي ارتباطي مراكز درماني با مناطق عملياتي صنعت نفت به شمار مي آيد.

جبيب اله سميع گفت: برای راه اندازی تله مدیسین از امکانات مهندسی و فنی استفاده شده است و با بهره گیری از امکانات مخابراتی و فناوری اطلاعات و انفورماتیک می توان به سهولت با مناطق عملیاتی ارتباط برقرار کرد.

مديرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت افزود: با توجه به اينكه پزشک متخصص امکان حضور در سکو را ندارد، از طريق اين سيستم می تواند با بيمار ارتباط چهره به چهره برقرار کند و هم زمان از ویژگی های بیمار توسط پزشک و پرستار حاضر در سکو با خبر شود
سميع به مزاياي استفاده از تله مدیسین اشاره كرد و گفت: با بهره گيري از اين سيستم ، اتخاذ تصمیم درمانی به موقع و صحیح، کاهش تعدد اعزام ها از منطقه به سکو و در نهایت صرفه جویی در زمان و هزینه خدمات پزشکی و مهم تر از همه ارائه خدمات درمان با کیفیت فراهم مي شود.
وي ضمن تاکید بر حمایت ها و همکاری های شرکت خطوط لوله و مخابرات و شرکت نفت و گاز پارس عنوان کرد: تلاش می کنیم این فناوری را بر روی سایر سکوهای دریایی نیز داشته باشیم و در صدد گسترش هرچه سریع تر آن هستیم.


بر اساس اين گزارش تجهیزات پزشکی از راه دور سکوی فاز یک ، با پیگیری مدیران ارشد شرکت نفت و گاز پارس ، حمایت ویژه سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و همکاری شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران در کمترین زمان ممکن خریداری شده است.

سكوي فاز يك بزرگ ترين سكوي گازي پارس جنوبي است.درحال حاضر حدود ٣٥٠ نفر از كاركنان شركت نفت و گاز پارس در سکوهای دریایی و در بخش هاي تخصصی تعمیرات و نگهداری، خدمات و ایمنی به فعالیت شبانه روزی مشغول هستند.بازگشت به آخرين اخبار