1395/12/07
تمدن صنعتی پارس جنوبی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی است

تمدن صنعتی پارس جنوبی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی است

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملي نفت ایران گفت: تمدن صنعتي موجود در پارس جنوبی از دستاوردهاي ارزشمند انقلاب اسلامي ، نتيجه تلاش متخصصان داخلي و سهم تمام مردم ایران است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس علی کاردر در جریان بازدید رئیس و مدیران ارشد دیوان محاسبات کل کشور از پارس جنوبی گفت : اين ميدان مشترك در ابعاد گوناگون دارای اهمیت بوده و جايگاه تاثيرگذار پروژه های گازي موجود، در اقتصاد مقاومتی بسیار راهبردی است.

كاردر به بهره برداري از فازهای باقیمانده پارس جنوبی تا دو سال آينده اشاره كرد و گفت: امیدورایم با تلاش فرزندان این مرز و بوم سهم کامل خود را از این میدان برداشت کنیم.

بازدید مقام معظم رهبری از عسلویه، نشانگر اهمیت ویزه پارس جنوبی برای مردم و نظام است

معاون وزیر نفت با بیان اینکه پارس جنوبی از زمان شروع فعاليت هاي نخست اجرايي تاکنون فراز و نشیب های زیادی را پشت سرگذاشته ، گفت: این منطقه به لحاظ گوناگون برای کشور دارای اهمیت است، از این رو در دوره های مختلف ، مورد توجه دستگاه های اجرایی بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با یاداوری سفر مقام معظم رهبری به پارس جنوبی اظهار داشت: حضور ایشان در پارس جنوبی و جهادي خواندن كارها نشاگر آن است که این منطقه از اهمیت ویژه ای برای مردم و نظام برخوردار است و به عنوان مرکزی بسیار مهم و تعیین کننده برای اقتصاد کشور تلقی می شود.

تولید گاز ایران و قطر در پارس جنوبی تا پایان سال برابر می شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اعلام اینکه در سه سال اخیر حجم تولید گاز کشور از پارس جنوبی به طور چشمگیری افزایش یافته گفت: تا پایان امسال با بهره برداری از فازهای 17و18، 19 و 20 و 21 در زمینه تولید از مخزن مشترک با قطر برابر شویم. البته هنوز از نظر میزان تجمعی با آنها فاصله داریم.
وي توسعه کامل پارس جنوبی را گام مهمی در تکمیل زنجیره ارزش محصولات هیدروکربوری ،تقویت صنایع پایین دستی ،تولید منابع اولیه مورد نیاز در صنایع کشور ، صادرات محصولات با ارزش افزوده بالا در بازار های بین المللی و ایجاد ظرفیت های جدید شغلی گوناگون در سطح کشور برشمرد .
کاردر تحقق ظرفیت های تعیین شده در این طرح ها را دارای ارزش بسیار بالا برای اقتصاد کشور برشمرد و گفت: به عنوان نمونه، تولید میعانات گازی که از محصولات ارزشمند فازهای پارس جنوبی است، دارای ارزش اقتصادی بسیاری بوده و ظرفیت های کشور را هم در حوزه صادرات و هم در زمینه تولید فراورده های با ارزش ارتقا می دهد.

خام فروشی میعانات گازی متوقف می شود
مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان اینکه جلوگیری از خام فروشی یکی از مهمترین بخش های اقتصاد مقاومتی و از اهداف شرکت ملی نفت ایران است، گفت: خوشبختانه با بهره برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس و ساخت و پالایشگاه سیراف تمامی میعانات گازی تولیدی کشور مورد استفاده قرار گرفته و از خام فروشی این محصول جلوگیری می شود.

کاردر گفت با بهره برداری از این دو پالایشگاه روزانه 480 هزار بشکه میعانات گازي در پالایشگاه ستاره خلیج فارس و 360 هزار بشکه نیز در پالایشگاه سیراف مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش چهار شنبه و پنج شنبه هفته گذشته ، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل کشور باهمراهی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و هیئت همراه با حضور در پارس جنوبی از سکوی فاز یک در خلیج فارس و برخی از طرح های در حال اجرای شرکت نفت و گاز پارس در مناطق پارس یک و دو بازدید کردند.
آخرين اخبار

|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company