1395/12/07
گاز سوزی در فازهای 20 و21 پارس جنوبی کاهش یافت

گاز سوزی در فازهای 20 و21 پارس جنوبی کاهش یافت

مجری فازهای 20 و 21 پارس جنوبی از کاهش گاز سوزی و فلرینگ پالایشگاه این فازها به میزان 30تن در روز خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس علی رضا عبادی اعلام کرد: با راه اندازی کمپرسورهای (OFF GAS) ردیف اول واحد تثبیت میعانات گازی پالایشگاه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی، روزانه به میزان 30 تن گاز سوزی و فلرینگ در این فازها کاهش یافت.

عبادی با اشاره به موضوع فوق گفت: خوشبختانه با بهره برداری از هر سه کمپرسور این واحد علاوه بر جلوگیری از گاز سوزی در این فازها ، از هدررفت 30تن گاز تولیدی جلوگیری شده و به همین میزان به ظرفیت صدور گاز از پالایشگاه فازهای 20 و 21 افزوده شده است.

این مقام مسئول در شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به اینکه سکوی فاز 21 با تولید حدود ٩٥٠ میلیون فوت مکعب گاز هم اکنون در حال بهره برداری است گفت: درحال حاضر با توجه به ارسال نیمی از گاز برداشت شده به فاز 15و16، حدود 12 میلیون متر مکعب گاز شیرین نیز در پالایشگاه فازهای 20 و 21 تولید و به خط سراسری ارسال می شود.

عبادی همچنین به آماده سازی ردیف سوم شیرین سازی این فازها اشاره کرد و گفت: این بخش پالایشی هم اکنون در حال ورود گاز شیرین و عملیات فشارگیری است و متعاقب اين عمليات، در چند روز آینده با ورود گاز ترش ، عملیات فراورش و تولید گاز شیرین آغاز شود.

با بهره برداری از بخش فراساحل فازهای 20 و 21 پارس جنوبی، روزانه حدود دو میلیارد فوت مکعب گاز ترش جهت شیرین سازی به پالایشگاه خشکی این فازها ارسال خواهد شد. هم اکنون اين پروژه داراي ۹۲ درصد پيشرفت است.آخرين اخبار

|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company