1395/12/14
عملیات انتقال عرشه B فاز ١٩ به موقعیت مخزن پارس جنوبی آغاز شد

عملیات انتقال عرشه B فاز ١٩ به موقعیت مخزن پارس جنوبی آغاز شد

عملیات انتقال عرشه ١٩B به موقعیت مخزن فاز 19 پارس جنوبی صبح امروز (شنبه 14 اسفندماه) آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس حمیدرضا مسعودی مجری فاز 19 پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت که انتظار می رود با توجه به شرایط آب و هوایی و مساعد بودن وضعیت دریا، 18 تا ۱۹ اسفندماه عملیات نصب این سکو بر روی جکت آن انجام شود.

با نصب این سکوفعالیت های ساخت بسته فراساحل فاز 19 پارس جنوبی بطور کامل اجرایی شده و ظرفیت تولید گاز این فاز از میدان مشترک پارس جنوبی به ۵۶.۶ میلیون مکعب در روز معادل ۲ فاز استاندارد خواهد رسید.

توليد ميعانات گازي فاز١٩ به ٧ ميليون بشكه رسيد

مجري فاز ١٩ پارس جنوبي همچنين از تولید 7 میلیون بشکه میعانات گازی در فاز 19 خبر داد و گفت: تاکنون ٦ ميليون و ٧٠٠ هزار بشكه از این محصول بارگیری و به بازارهای بین المللی صادر شده است.

مسعودي با اشاره به برداشت روزانه حدود 42 میلیون متر مکعب گاز ترش غني از بخش فراساحل این فاز گفت: درحال حاضر از اين ميزان روزانه 37 میلیون مترمکعب گاز فراوری شده و به خط سراسری ارسال می شود.

مجری فاز 19 پارس جنوبی به تولید پروپان و بوتان(LPG) در این فاز اشاره کرد و افزود: هم اکنون هرکدام از این محصولات ، معادل 14 تن بر ساعت تولید می شود.

مسعودی افزود: با تکمیل پایانه صادراتی این دو محصول که هم اکنون درحال اجرا است، پروپان و بوتان تولیدی فاز 19 به بندر خدماتی درحال ساخت در منطقه پارس دو ارسال شده و آماده صادرات می شود.

ثبت ركورد هاي متعدد در فاز ١٩ پارس جنوبي

وي با اشاره به اینکه فاز 19 از اردیبهشت ماه سال 95 وارد مدار تولید شده گفت: عملیات شیرین سازی گاز فاز 19 در مقایسه با سایر طرح های میدان پارس جنوبی با بهره گیری از منابع حوزه فراساحل خود طرح انجام شده است که این موفقیت از افتخارات متخصصان کشور در پارس جنوبی محسوب می شود.

مسعودی افزود: در شرایطی که تمامی پیمانکاران، مشاوران و بخش عمده ای از سازندگان تجهیزات این فاز داخلی هستند ، چند رکورد بزرگ در این فاز تحقق پیدا کرده است.

به گفته مجری فاز 19 در شرکت نفت و گاز پارس، راه اندازی 3 ردیف شیرین سازی در کمتر از 5 ماه، راه اندازی سکوهای این فاز در دریا در مدت 70 روز، رکورد عملیات حفاری چاه های بخش فراساحل به میزان 17،6 متر بر ساعت و همچنین نصب سکوها در مدت زمان کمتر 2ساعت و نیم از زمان پهلو دهی شناور نصاب در کنار شناور حمل کننده به عنوان رکورد های خیره کننده ، در این فاز ثبت شده است.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company