1396/01/08
بازديد نوروزي مديرعامل شركت نفت و گاز پارس از آخرين مراحل آماده‌سازي طرح‌هاي توسعه براي افتتاح

بازديد نوروزي مديرعامل شركت نفت و گاز پارس از آخرين مراحل آماده‌سازي طرح‌هاي توسعه براي افتتاح


مديرعامل شركت نفت و گاز پارس در روزهاي آغاز سال نو،  دوشنبه و سه شنبه (٧و٨ فروردين ماه) ضمن ديدار با كاركنان منطقه عملياتي ، از طرح هاي درحال توسعه پارس جنوبي بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، محمد مشكين فام با اشاره به دستاوردهاي پارس جنوبي در سال ٩٥ ، گفت: خوشبختانه سال گذشته مطابق تعهدي كه به وزارت نفت داشتيم، ٦ سكوي دريايي و ٥ فاز درحال توسعه، راه اندازي و به بهره برداري رسيد.

وي در ديدار با كاركنان بخش عمليات وتوليد با اشاره به اينكه شركت نفت و گاز پارس حدود ٧٠ درصد از گاز كشور را تامين مي كند، اهميت اين بخش را براي اقتصاد كشور بسيار مهم توصيف كرد و افزود: يقينا تلاش موفق كاركنان در بخش هاي توسعه و توليد موجب شده است تا به اهداف مورد نظر برسيم.
مديرعامل شركت نفت و گاز پارس همچنين به منظور ارزيابي اقدامات انجام شده در آستانه افتتاح رسمي فازهاي ١٧ و١٨ و ٢٠ و٢١ پارس جنوبي از پالايشگاه اين فازها بازديد كرد.
مشكين فام گفت: هم اكنون درحال آماده سازي شرايط مرتبط با مراسم افتتاح رسمي فازهاي ١٧ و١٨ و ٢٠ و ٢١ پارس جنوبي هستيم.

مديرعامل شركت نفت و گاز پارس ضمن قدرداني از تلاش مجريان و پيمانكاران اين فازها درسال ٩٥ گفت: خوشبختانه روند توسعه اين فازها در سال گذشته به گونه اي بوده است كه در همه بخش ها به ويژه در بخش فراساحل، ركوردهاي بي نظيري محقق شده و پيشرفت هاي موجود، مطابق و يا فراتر از حد انتظار بوده است.

مشكين فام گفت: اين فازها در شرايطي افتتاح مي شوند كه در هر ٤ حوزه سكوها، حفاري، خطوط لوله و پالايشگاه خشكي ، پيشرفت هاي واقعي صورت گرفته و گواه آن نيز ميزان توليد گازي است كه در مدت يكسال اخير به ظرفيت توليدات پارس جنوبي افزوده شده است.
در اين ديدار ، كاركنان طرح هاي درحال توسعه، واحدهاي ستادي و عملياتي منطقه مسائل ، چالش ها و فرصت هاي پيش روي واحدهاي مربوطه خود را در سال ٩٦ و در حضور مديرعامل شركت نفت و گاز پارس، معاون طرح هاي توسعه اي و سرپرست معاونت عمليات وپشتيباني مطرح كردند.

مشكين فام در ادامه اين سفر نوروزي از طرح هاي درحال توسعه منطقه پارس دو از جمله فازهاي ١٣، ١٤، ١٩ و٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبي بازديد كرد.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company